الویری:‌ قانون اساسی می‌تواند بسیاری از گره‌های کشور را باز کند

سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه به قانون اساسی انتقاداتی وارد است، تاکید کرد: با این وجود همین قانون اساسی می‌تواند بسیاری از گره‌های کشور را باز کند.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه به قانون اساسی انتقاداتی وارد است، تاکید کرد: با این وجود همین قانون اساسی می‌تواند بسیاری از گره‌های کشور را باز کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی الویری در میزگرد «ما چه کردیم» که ظهر امروز در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه استبداد سیاسی، بی‌برنامگی اقتصادی و بی اعتنایی حکومت به ارزش‌های جامعه موجب نارضایتی مردم پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شده بود اظهار کرد: من معتقدم ما انقلاب نکردیم بلکه انقلاب به وقوع پیوست. ما در سیستمی زندگی می‌کردیم که حتی مطالعه یک کتاب موجب بازداشت و زندانی شدن افراد می‌شد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه انقلاب هنوز به اهداف خود نرسیده است، افزود: برای رسیدن به اهداف انقلاب حضور مردم در صحنه بسیار مهم است. بی تفاوتی و نادیده گرفتن مسائل کشور مشکلات ما را حل نمی‌کند. حتی اگر در بسته باشد باید از پنجره وارد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: استبداد نظام پهلوی راه قانون را بست و موجب شکل‌گیری انقلاب اسلامی شد. همین قانون اساسی با همه نواقصی که دارد می تواند بسیاری از مشکلات ما را حل کند. براین اساس فصل سه قانون اساسی باید مدنظر قرارگیرد.

وی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ما به قانون اساسی اعتقاد داشته اما انتقادات خود را هم بیان می‌کنیم، اظهار کرد: یکی از این انتقادات دو مرحله‌ای شدن انتخابات است که باید این روند اصلاح شود.

به گفته وی، اکنون در کشور ما خطر ظهور گروه‌های تندرو مثل داعش و طالبان وجود دارد پس ما باید با عمل قانون اساسی اجازه فعالیت به این گروه‌ها را ندهیم.

انتهای پیام

کد N731805