سفر فرمانده و مدیر سازمان اطلاعات ارتش پاکستان به افغانستان

پاكستان

رئیس ستاد کل ارتش پاکستان به همراه مدیر کل سازمان اطلاعات این ارتش امروز (سه شنبه) در سفر رسمی یک روزه وارد شهر کابل، پایتخت افغانستان شدند.

رئیس ستاد کل ارتش پاکستان به همراه مدیر کل سازمان اطلاعات این ارتش امروز (سه شنبه) در سفر رسمی یک روزه وارد شهر کابل، پایتخت افغانستان شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه داون، ژنرال راحیل شریف، رئیس ستاد کل ارتش پاکستان و ژنرال رضوان اختر، مدیر کل سازمان اطلاعات این ارتش در طی سفر خود به کابل قرار است با رهبران سیاسی و غیرنظامی افغانستان دیدار کنند.

منابع خبری اظهار داشتند: مسائل مربوط به امنیت در مرز پاکستان و افغانستان در نشست‌های میان رهبران نظامی افغانستان و پاکستان مطرح خواهد شد. همچنین عملیات‌های هماهنگ در طول مرز پاکستان و افغانستان در این مذاکرات بررسی می‌شود.

از طرف دیگر رهبران بلندپایه ارتش دو کشور در خصوص عملیات‌های در جریان علیه تروریست‌ها به ویژه عملیاتی که علیه تحریک طالبان پاکستان و مخفیگاه‌های آنها در خاک افغانستان انجام می‌شود به گفتگو می‌پردازند.

به گفته منابع خبری رهبران ارتش پاکستان در جریان سفر به افغانستان قصد دارند مساله بازداشت هرچه سریعتر ملا فضل الله، رئیس تحریک طالبان پاکستان که در محلی در خاک افغانستان و در نزدیکی مرز پاکستان مخفی است را برجسته کنند.

ماه دسامبر سال گذشته میلادی ژنرال راحیل شریف به دنبال حمله به یک مدرسه متعلق به ارتش پاکستان در شهر پیشاور به کابل سفر کرد و در این سفر به دنبال تحویل ملا فضل الله که به اتهام پرونده‌های تروریستی در پاکستان تحت تعقیب است بود.

رئیس ستاد کل ارتش پاکستان همچنین جزئیات اطلاعات محرمانه را با مقامات افغان در میان گذاشته و به آنها اطلاع داد که مغز متفکر حمله پیشاور که اهل افغانستان است کسی است که به تروریست‌ها دستور می‌دهد.

انتهای پیام

کد N731756