پیام رییس‌مجلس به کنگره بزرگداشت شهیدان رحیمی

مجلس

این دو شهید بزرگوار که تربیت یافته خاندان روحانی و مکتب اهل بیت می باشند، با برگرفتن از علوم و معارف دینی و مکتبی به چهره های متعهد و مبارز تبدیل گشته و توانستند نقش فراوانی در خدمت به انقلاب و نظام ایفا کنند.

رییس مجلس به کنگره سید نورالدین و سید فخرالدین رحیمی پیامی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در پیام علی لاریجانی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شکوفایی شجره طیبه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یکی از رخدادهای مهم در جهان که تحولات شگرفی را به دنبال داشت و باعث بروز موج بیداری اسلامی و آزادی خواهی در بین سایر ملل دیگر گردید، حاصل جانفشانی، ایثار و از خود گذشتگی چهره های درخشان و ارزشمند ملت شریف ایران است.

جای جای این سرزمین قهرمان پرور مهد تربیت و کانون رشد و بالندگی مردان و زنان سرافرازیست که با اتکا، به قدرت ایمان و توکل به خداوند متعال توانستند از آرمانهای انقلاب دفاع کنند و در برابر تهدیدات و تحریم های دشمنان باپایداری و مقاومت ایستادند و جان بر کف از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکردند.

استان سلحشور و قهرمان خیز لرستان کانون تجلی و پایمردی مردم بی ادعایی است که در طول تاریخ شجاعت وفاداری خویش را دردفاع از ارزشهای نظام جمهوری اسلامی در تمامی عرصه و صحنه ها به اثبات رسانده اند.

وجود چهره های درخشان روحانی و دینی و انقلابی در این استان همواره مثال زدنی و برجسته بوده که هدایت و طلایه داری آنان، زمینه ساز حضور درخشان و همراهی مردم لرستان با انقلاب و آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری رهبری بوده است.

شهیدان بزرگوار سید فخر الدین و سید نور الدین رحیمی به عنوان دو شخصیتی برجسته جلوه هایی از همین افتخار آفرینی مردم لرستان در دفتر تاریخ انقلاب اسلامی است.

این دو شهید بزرگوار که تربیت یافته خاندان روحانی و مکتب اهل بیت می باشند، با برگرفتن از علوم و معارف دینی و مکتبی به چهره های متعهد و مبارز تبدیل گشته و توانستند نقش فراوانی در خدمت به انقلاب و نظام ایفا کنند.

این شهیدان بزرگوار با انجام اقدامات تشکیلاتی، تدریس و تبلیغ علوم اسلامی و انقلابی و همچنین با پذیریش اعتماد مردم در انجام وظیفه نمایندگی مجلس شورای اسلامی منشا اثرات و خدمات فراوانی در پیشبرد اهداف نظام در استان لرستان بوده اند و سر انجام نیز در راه خدمت به مردم به شهادت رسیدند. نقش آنان در ترویج اصول دینی و روش های مبارزه با ظلم و عصیانگری و دفاع از حق و حقیقت در میان مردم غیور لرستان مثال زدنی است و چه شایسته و متبرک است که می توان از این دو شهید به عنوان فخر لرستان و مظهر درخشندگی در این خطه نام برد.

سلام و درود خداوند به همه شهیدان بزرگوار ملت ایران، درود و رحمت خداوند به تمامی شهیدان سرافراز استان لرستان و سلام و رحمت خداوند به شهیدان سید فخر الدین و سید نور الدین رحیمی که با نثار خون خود صلابت و پایمردی مردم را به جهانیان نشان دادند.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا فرصت مغتنمی است که در آن می توان به بازخوانی و تبیین شخصیت و وجوه فکری و اعتقادی این عزیزان پرداخت.

در خاتمه ضمن تجلیل از دست اندرکاران برگزاری این همایش معنوی و ارزشمند، امیدوارم همه ما بتوانیم در پیروی آرمانهای شهدا موفق و سربلند باشیم.

کد N731753