لوپن: فرانسه باید کریمه را به عنوان بخشی از روسیه به رسمیت بشناسد

روسيه,اوکراین

رهبر حزب "جناح ملی فرانسه" با تاکید بر اینکه پاریس باید شبه‌جزیره کریمه را به عنوان بخشی از خاک روسیه به رسمیت بشناسد، گفت که فرانسه باید روابطش را با مسکو به عنوان یک متحد حیاتی اروپا احیا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مارین لوپن، رهبر "جناح ملی فرانسه" در مصاحبه‌ای گفت که هیچ راه‌حل جایگزینی وجود ندارد و فرانسه باید قانونی بودن الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه را بپذیرد.

این سیاستمدار فرانسوی گفت، پاریس باید به انتخاب مردم کریمه احترام بگذارد چراکه این اتفاق در زمان بی‌قانونی پس از "کودتای" سال گذشته رخ داد که شبه‌نظامیان نئونازی انقلابی را در اوکراین سازماندهی کردند.

لوپن گفت: مردم کریمه گزینه دیگری پیش رو نداشتند چراکه قدرت در کی‌یف غیرقانونی بود و مقامات کی‌یف شروع به اتخاذ تصمیماتی کردند که می‌توانست به جنگ داخلی ختم شود.

رهبر جناح ملی فرانسه با تاکید بر اینکه روسیه متحد اصلی اروپاست، گفت: ما در بازی قدرت میان آمریکا و روسیه عروسک خیمه‌شب‌بازی هستیم. روسیه کشوری با اهمیت است و مردمی عالی دارد که وجه اشتراک و منافع استراتژیک بسیاری با اروپا دارد. ما به مذاکره با روسیه نیاز داریم.

لوپن از همان زمان آغاز درگیری‌های اوکراین، از منتقدان سیاست‌های اتحادیه اروپا در قبال روسیه و نیز نفوذ آمریکا در ژئوپولتیک اروپا بوده است. وی در مارس گذشته درباره نتایج رفراندوم کریمه گفت که باید به انتخاب مردم این شبه‌جزیره احترام گذاشت.

لوپن گفت: باید به این انتخاب احترام گذاشت. مردم کریمه که در ترس زندگی می‌کردند، به آغوش کشوری بازگشتند که متعلق به آن بودند. همانطور که شما می‌دانید کریمه تنها 60 سال با اوکراین بود.

وی همچنین ماه گذشته از اقدام واشنگتن در اروپا انتقاد کرده و گفته بود: در خصوص اوکراین ما همانند نوکر آمریکایی‌ها رفتار می‌کنیم. هدف آمریکا این است که در اروپا جنگ به راه بیندازد و ناتو را به سمت مرزهای روسیه ببرد.

انتهای پیام

کد N731317