رسایی در جمع خبرنگاران:

کمک گرفتن کاندیداها در انتخابات امر رایجی است / اعترافات جیسون رضائیان از صداوسیما پخش شود

انتخابات مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره ادعای محمدرضا رحیمی مبنی بر پرداخت پول به 170 نفر از کاندیداهای انتخابات مجلس، گفت: کمک گرفتن در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس امر رایج و متداولی است، اما به هر صورت عمل مجرمانه‌ای محسوب می‌شود که باید به آن برخورد شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره ادعای محمدرضا رحیمی مبنی بر پرداخت پول به 170 نفر از کاندیداهای انتخابات مجلس، گفت: کمک گرفتن در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس امر رایج و متداولی است، اما به هر صورت عمل مجرمانه‌ای محسوب می‌شود که باید به آن برخورد شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمید رسایی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا شکایتی در مورد دریافت پول از سوی برخی نمایندگان از طرف محمدرضا رحیمی به کمیسیون اصل 90 رسیده یا خیر؟ گفت: من تا این لحظه خبر ندارم که چنین شکواییه‌ای به کمیسیون رسیده باشد، وظیفه کمیسیون اصل 90 هم رسیدگی به طرز کار دستگاه‌هاست و این مورد چیزی نیست که اصل 90 بخواهد به آن رسیدگی کند بلکه این در حیطه وظایف قوه قضاییه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درخواست ما این است که دستگاه قضا با حساسیت به این موضوع رسیدگی کند، کمک گرفتن در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراها یا مجلس امر رایج و متداولی است اما به هر صورت عمل مجرمانه‌ای محسوب می‌شود که باید با آن برخورد شود، به ویژه اگر این کمک‌ها از منابع سالم جذب شده باشد یا در قبال توقعاتی باشد تشخیص آن با قاضی است که باید به آن رسیدگی کند.

رسایی خاطرنشان کرد: کاندیداهایی که چنین ارتباطی با آقای رحیمی برقرار کردند یا کسانی که در انتخابات مجلس این کار را انجام دادند از هر جناح سیاسی چه در این انتخابات و چه سایر انتخابات‌ها اگر شائبه‌ای است باید مورد بررسی قرار گیرد. البته در برخی مواقع افرادی واسطه جذب پول‌ها می‌شوند و مبالغ میلیاردی می‌گیرند اما همه مبلغ را به حساب ستاد انتخاباتی نمی‌ریزند و بخشی از آن را صرف خرج‌های متفرقه خود می‌کنند. من شخصا هیچ مبلغی به این شکل قبول نمی‌کنم و این امر را در شان نماینده نمی‌دانم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهاراتش خواستار پخش اعترافات جیسون رضائیان از صداوسیما شد و گفت: من از موضع‌گیری مقامات وزارت خارجه آمریکا در خصوص جیسون رضائیان تعجب می‌کنم که گفته‌اند او 200 روز در ایران بدون دادگاه زندانی بوده است، ما از صداوسیما درخواست می‌کنیم اعترافات رضائیان پیرامون اقداماتش در کشورمان و فعالیت‌های جاسوسی که برای ضربه زدن به ملت ایران داشته را پخش کنند و در اختیار عموم بگذارند تا بسیاری از مسائل مشخص

شود.

رسایی یادآور شد: جیسون رضائیان اعترافات بسیاری کرده و گفته که در طول مدت حضور در ایران چه کارهایی انجام داده است. سوال مهم این است که چه کسی از او حمایت کرده که توانسته در قالب خبرنگار واشنگتن‌پست از نقاط حساس ایران بازدید کند، هر چند بعد از بازدیدها گزارش‌های نیمه مثبتی داده که در واشنگتن‌پست به چاپ رسیده اما هدف اصلی از بازدیدها این گزارش‌ها نبوده بلکه طراحی و برنامه‌ریزی برای فشار بیشتر به صنایع کشور در حوزه‌های مختلف بوده که من بیش از این نمی‌توانم به جزئیات آن اشاره کنم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان مجدد از صداوسیما درخواست کرد مطالبی که جیسون رضائیان در اعترافاتش نقل کرده را پخش کنند.

انتهای پیام

کد N731249