با حضور نخبگان غربی برگزار شد؛

برگزاری ویدئو کنفرانس بین‌المللی با موضوع نامه رهبری

سیاسی

ویدئو کنفرانس بین‌المللی با موضوع بررسی ابعاد و پیامدهای نامه آیت الله خامنه‌ای خطاب به جوانان غربی، با حضور فعالان و نخبگان غربی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، به همت سایت جبهه جهانی مستضعفین(mwfpress.com) بامداد امروز، ویدئو کنفرانس بین‌المللی با موضوع نامه آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان غربی برگزار شد.

در ابتدای این کنفرانس هر یک از میهمانان به معرفی فعالیت‌های خود پرداخته و نظر کلی خود درباره نامه را بیان کردند؛ و در ادامه به سوالات ما که از متن نامه رهبری استخراج شده بود پاسخ دادند.

تیم آندرسون ، فعال استرالیایی، استاد دانشگاه، عضو گروه Hands off Syria و عضو تیم سفرای اعزامی از طرف این گروه برای ملاقات با بشار اسد در این کنفرانش ویدئویی گفت: در نامه رهبر ایران به این اشاره شده‌ است که تاریخ‌نگاران غربی از برده‌داری و جنایت‌های گذشته کشورهایشان شرمسار هستند. استعمار در زمان حال هم به وضوح وجود دارد؛ اما برای مردم سخت است که از تاریخ درس بگیرند.

وی افزود: از طرفی تروریست‌های تکفیری چهره اسلام را در دنیا تخریب کرده‌اند. در این نامه رهبر ایران از جوانان درخواست می‌کند که اسلام را بدون غرض و تعصب مطالعه کنند و حقیقت آن را بشناسند.

این فعال استرالیایی تصریح کرد: نکته مهمی که وجود دارد این است که تنها از طریق مکتوبات و متون پژوهشی نمی‌توان به معرفی فرهنگ اسلامی و تبادل فرهنگی دست پیدا کرد. بلکه این کار نیاز به برگزاری کنفرانس‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و مسافرت‌های مردم در بین کشورها دارد...

میشل مک گریانا،  فعال ایرلندی، دانشجو و تحلیل‌گر مسائل سیاسی و بین‌المللی نیز با بیان اینکه حوادث شارلی ابدو از نظر من هیچ ربطی به اسلام ندارد، گفت:  برای تخریب اسلام برنامه‌ریزی شده بود. سران غربی همان یک درصدی هستند که آیت‌الله خامنه‌ای آن‌ها را به عنوان جنایتکاران جنگی می‌خواند.

وی بیان داشت: همانطور که در نامه اشاره شده است، آمریکا یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان اسلحه در دنیاست. داعش در حقیقت نیروی سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی است و هیچ ارتباطی به دین اسلام ندارد.

تیم رایت فعال آمریکایی، تازه مسلمان نوشیعه، همکار با گروه‌های ضد امپریالیستی، نویسنده سایت فلسطین‌نیوز، در این کنفرانس با تاکید براینکه اسلام در حقیقت بر سر راه امپریالیسم اسرائیلی و آمریکایی قرار گرفته است، گفت:  به همین دلیل است که کشورهای اسلامی در مقابل امریکا بسیار مقاومت دارند و امریکا از طرق مختلف از جمله استفاده از رسانه‌ها و اینترنت به تبلیغات ضد اسلامی می‌پردازند.

وی در خصوص نامه رهبری گفت: این نامه کامل و بی‌نقص نوشته شده بود و شامل توصیه‌های خوبی بود که باید توسط جوانان آمریکا و اروپا شنیده شوند.

این فعال آمریکایی افزود: جوانان بسیار تاثیرپذیر هستند و ما این را در تمام اروپا و آمریکا مشاهده می‌کنیم. آنان به جای شناخت اسلام با استفاده از منابع حقیقی، از منابع دسته دوم، سوم و چهارم استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: آیت‌الله خامنه‌ای هنگام نوشتن این نامه دقیقا می‌دانسته چه می‌کند و من خودم را در مقامی نمی‌بینم که این نامه را ارزیابی کنم...

فابریس وایس، فعال سوئیسی، تازه مسلمان، با همکاری چندین ساله با گروه‌های مختلف ضد امپریالیستی در بخشی از سخنانش در این ویدئو کنفرانس بین‌المللی تصریح کرد: در مناطق مختلف دنیا، گروه‌های مقاومت زیادی شکل گرفته‌اند.

وی با اشاره به مفهوم اسلام واقعی بیان داشت: اسلام واقعی چیزی است که مردم دنیا نمی‌شناسند و به همین دلیل است که مورد هدف پروپاگاندا واقع می‌شود. وقتی شما چیزی را نمی‌شناسید، تبلیغات منفی علیه آن را باور می‌کنید.

اولیور ترنر،  فعال صلح‌طلب انگلیسی هم در این کنفرانس با بیان اینکه صهیونیست‌ها برای رسیدن به منافعشان تصمیم گرفته‌اند که اسلام را مورد هدف قرار دهند، تاکید کرد: مردم در غرب اسلام را نمی‌شناسند و همین باعث می‌شود از آن بترسند.

تارک سراد، فعال لبنانی ساکن سوئیس، مدیر سایت فلسطین‌نیوز هم که در این ویدئو کنفرانس شرکت کرده بود، گفت: اگر ما متحد باشیم، می‌توانیم قدرتمند بمانیم. با حمایت کشورهای اسلامی مثل ایران از مسلمانان دنیا، به راحتی اسلام می‌توانند در دنیا فراگیر شود. غربی‌ها به این موضوع پی برده برده‌اند و منافع خود را در خطر می‌بینند.

وی افزود: غربی‌ها با بیانیه بالفور کشوری صهیونیستی را در منطقه اسلامی ایجاد کردند که به یک غده سرطانی در بین کشورهای اسلامی تبدیل شده است.