مجوز مجلس به دولت برای واگذاری واحدهای هنری و ورزشی به صورت اجاره

بودجه 94

نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند تا واحدهای فرهنگی، هنری، ورزشی و رفاهی را به صورت اجاره واگذار کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 94 در بخش درآمدی در نوبت صبح جلسه علنی امروز مجلس به پیشنهاد ندیمی عضو کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر بازگشت بند «ل» تبصره 3 به لایحه با 110 رای موافق، 35 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند و آن را به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه به دولت اجازه داده می‌شود واحدهای خدماتی، رفاهی، مجتمع‌های فرهنگی، هنری و ورزشی را از طریق برگزاری مزایده به اشخاص صاحب صلاحیت بخش‌های خصوصی، تعاونی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اولویت بخش تعاونی در شرایط برابر و در اماکن ورزشی در شرایط مساوی با اولویت هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی به صورت اجاره واگذار کند.

همچنین نمایندگان بند ب تبصره سه را به تصویب رساندند که بر اساس آن طرح‌های سرمایه‌گذاری نیمه‌تمام سازمان‌های توسعه‌ای موضوع تبصره (3) بند (الف) ماده (3) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی که مهلت مقرر در مورد آنها خاتمه نیافته است از شمول این تبصره مستثنی است.

از دیگر موارد مصوب مجلس، بخش درآمدی بند ج تبصره 3 است که مطابق با آن واگذاری تهاتری باید با رعایت اصل پنجاه وسوم (53) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (گردش خزانه) انجام شود و قیمت سهام تهاتر شده نباید از قیمت پایه بورس و یا پایه مزایده کمتر باشد.

همچنین نمایندگان در بند «ه» تبصره 3 مقرر کردند که وزارت امور اقتصادی و دارایی نسبت به انتشار اوراق سهام جایگزین پس از تعیین تکلیف واگذاری‌های قبلی اقدام کند.

انتهای پیام

کد N730839