برپایی تظاهرات در غزه در محکومیت قتل سه مسلمان آمریکایی

ده‌ها فلسطینی در اعتراض به قتل سه جوان مسلمان در ایالت کارولینای آمریکا در غزه تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت کنندگان در این تظاهرات با سردادن شعارهایی قتل سه جوان مسلمان اهل ایالت کارولینای آمریکا را به شدت محکوم کردند.

جمال یاغی، یکی از مسئولان این تظاهرات در سخنرانی که در مقابل مرکز آمریکایی "Care" برای تظاهرکنندگان ایراد کرد گفت: ما سکوت مراکز آمریکایی در مقابل این جنایت را محکوم می‌کنیم؛ چرا که خون انسان‌ها صرف نظر از دین و نژادشان ارزشمند است.

جوانان معترض شش مرکز آمریکایی از جمله Middle east ،Care و Mercy co را به مدت دو ساعت بستند.

این در حالی است که پلیس آمریکا اعلام کرده هنوز انگیزه اصلی قتل ضیاء شادی برکات (23 ساله) و همسرش یسر ابوصالحه (21 ساله) و خواهر زن وی رزان ابوصالحه (19 ساله) را که هفته گذشته در ایالت کارولینای آمریکا به قتل رسیدند، مشخص نشده است.

دفتر تحقیقات فدرالی (اف بی ای) تحقیقات خود برای قتل این سه دانشجوی فلسطینی را که با شلیک یک آمریکایی 46 ساله کشته شدند آغاز کرده است. قاتل این سه جوان مسلمان در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی "فیس‌بوک" همواره مطالبی را با محتوای انزجار از ادیان مختلف قرار می‌داد.

پلیس هنوز انگیزه قاتل این سه تن را مشخص نکرده اما نزدیکان قربانی‌ها معتقدند سه جوان مذکور تنها به این دلیل که مسلمان بوده‌اند کشته شدند.

تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش حماس نیز این جنایت را محکوم کردند.

انتهای پیام

کد N730766