انتقاد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم جدید آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای

ايران,رژيم صهيونيستي,آمريكا

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پی تصمیم دولت آمریکا برای محدود کردن ارائه اطلاعات به این رژیم درباره مذاکرات هسته‌ای از سیاست‌های دولت آمریکا انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اورشلیم پست، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه ضمن سخنرانی در کنفرانس روسای سازمان‌های بزرگ یهودیان آمریکا ضمن انتقاد از این تصمیم دولت آمریکا ابراز نگرانی کرد اگر توافق هسته‌ای با ایران خوب است چه نیازی به پنهان‌کاری وجود دارد؟

اوایل هفته جاری گزارش دادند دولت آمریکا تصمیم گرفته است به دلیل ترس از درز اطلاعات مربوط به مذاکرات هسته‌ای ایران توسط مقامات اسرائیلی ارائه این اطلاعات به اسرائیلی‌ها را به شدت محدود کند.

دولت آمریکا همچنین نگران است که اسرائیل از این اطلاعات برای تضعیف مذاکرات و به نفع خود سوءاستفاده کند.

روزنامه واشنگتن پست در این‌باره نوشت: این نگرانی مقامات آمریکایی از آنجایی حاصل شده است که پیش از این اطلاعاتی مبنی بر این‌که آمریکا با چه تعداد سانتریفیوژ در ایران موافقت کرده منتشر شده بود. واشنگتن بر این باور است که اسرائیل دست به انتشار این اطلاعات زده است و از این‌رو مقامات ‌آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند همانند گذشته با اسرائیلی‌ها درباره مذاکرات هسته‌ای شفاف باشند.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا پس از انتشار این خبر گفت که کاخ سفید چنین تصمیم نگرفته و آمریکا هنوز با مقامات اسرائیلی درباره مذاکره هسته‌ای رایزنی می‌کند.

به نوشته اورشلیم پست،‌ فیلیپ گوردون هماهنگ کننده خاور میانه در کاخ سفید روز دوشنبه با یوسی کوهن مشاور امنیت ملی و یووال اشتاینیتز وزیر اطلاعات و امور استراتژیک اسرائیل در بیت‌المقدس دیدار کرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین روز دوشنبه در مراسم معرفی رئیس تازه ستاد کل ارتش با اشاره به وضعیت کنونی خاورمیانه ابراز نگرانی کرد ایران می‌تواند در این شرایط امپراطوری خود را بنا کند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از حصول یک توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 و نگرانی از افزایش قدرت ایران در منطقه همواره با هرگونه مذاکرات هسته‌ای میان این کشورها مخالفت کرده و اصلی‌ترین منتقد آن بشمار می‌آید.

نتانیاهو از زمان آغاز این مذاکرات همواره نسبت به حصول توافقی که به ایران اجازه دهد ظرفیت‌ هسته‌ای‌اش را حفظ کند ابراز نگرانی کرده است. این در حالی است که رژیم صهیونیستی خود تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه خاور میانه و عامل بی‌ثباتی در منطقه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N730617