محاکمه یک انگلیسی به ظن تلاش برای بدست آوردن سلاح شیمیایی

ایرنا نوشت:

روزنامه دیلی تلگراف روز سه شنبه نوشت یک فرد که به ظن تلاش برای دستیبابی به سلاح شیمیایی توسط واحد ضد تروریسم انگلیس دستگیر شده ، قرار است در دادگاهی در لندن تفهیم اتهام شود.

به گزارش ایرنا، دیلی تلگراف به نقل از منابع آگاه افزود: این فرد که 'محمد امیر علی' نام دارد و ساکن لیورپول می باشد، قرار است امروز ( سه شنبه) دردادگاه 'وست مینستر' لندن حضور یابد .

به نوشته این روزنامه، 'محمد امیرعلی ' 31 ساله که از سوی واحد ضد تروریسم ناحیه شمال غرب انگلیس مورد بازجویی قرار گرفته، متهم است که از دهم ژانویه تا 12 فوریه گذشته، اقداماتی برای یافتن سلاح شیمیایی صورت داده است.

دیلی تلگراف با اشاره به اینکه در ارتباط با این فرد، پنج آدرس مورد تفتیش قرار گرفته است، نوشت : یک سخنگوی پلیس منچستر گفته است که تهدیدی از جانب اقدام صورت گرفته از سوی فرد یاد شده، وجود ندارد.

این روزنامه اشاره ای به وابستگی احتمالی فرد دستگیر شده به گروه های افراط گرا و یا درگیری های مرتبط با سوریه نکرده است.

به گفته منابع انگلیسی، در حال حاضر 63 سازمان و گروه از جمله داعش براساس قانون ضد تروریسم انگلیس ممنوع شناخته می شوند.

ˈاندرو پارکرˈ مدیرکل سازمان امنیت داخلی انگلیس اخیرا با اعتراف به اینکه سرویس های امنیتی این کشور قادر به متوقف کردن تمامی طرح های تروریستی که رو به افزایش می باشند، نیستند، گفت: شمار انگلیسی های که برای پیوستن به گروه های تروریستی و تکفیری به سوریه رفته اند، در حال حاضر در حدود 600 نفر هستند.

4949

کد N730565