یک فعال دانشجویی:

غربی‌ها می خواهند با نشان دادن اختلافات داخلی ایران را در مذاکرات شکست دهند

مذاكرات ايران و گروه 1 5,تشکلهای دانشجویی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: وجود اختلافات داخلی در کشورمان باعث سوءاستفاده غربی‌ها در بحث توافق هسته‌ای خواهد شد.

وحید ولدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در شروع مذاکرات متوجه می‌شویم که مباحث قابل گفت‌وگوی زیادی از سمت هر دو طرف مذاکره کننده وجود دارد. یکی از این بحث‌ها این قابل اعتماد بودن یا نبودن طرف مذاکره کننده است.

وی ادامه داد: فرصتی که ایران برای مذاکره به آمریکا داده، نشان دهنده حسن نیت‌اش است، اما آمریکا در این میان بهانه‌های جدیدی برای به نتیجه نرسیدن مذاکرات ایجاد کرده است. مثل حملات روانی کنگره آمریکا که هر چند وقت یک بار طرح تحریم جدیدی را اعلام می‌کند. این تبلیغات ضد ایران برای افکار عمومی اصلاً درست نیست و علت به تعویق افتادن توافق هسته‌ای نیز خواهد بود.

این فعال دانشجویی افزود: با این حال ایران باز هم حسن نیت خود را نشان داده و با این کارش مشخص کرد که خود آمریکایی‌ها هستند که نمی‌خواهند به توافق برسند. ما تمام آنچه را که لازم بود به غرب برای اثبات حسن نیتمان نشان دادیم. باید بدانند که این فاصله انداختن‌ها ضرر دارد. آنها از هر طریقی می‌خواهند به ایران آسیب بزنند.

وی با تأکید بر ضرورت حمایت از سوی مذاکره کننده در دور پایانی مذاکرات، اظهار کرد: در رقابت‌ها میزان حمایت جمع بسیار اهمیت دارد. شما فرض کنید جاده‌ای را می‌خواهید هموار کنید. اگر تنها باشید انرژی‌تان قدر یک کیلومت است و اگر تشویق و حمایت گروهی پشتتان باشد انرژی بیشتری خواهید داشت. حمایت آحاد سیاسیون و ملت از تیم مذاکره کننده وسعت دید و نیروی این تیم را بیشتر خواهد کرد.

ولدی با بیان این‌که غربی‌ها منتظر علائمی یا حتی عدم وجود وحدت در کشور هستند، ابراز عقیده کرد: خیلی از سیاستمداران غربی منتظر اثبات عدم وحدت سیاسیون در ایران هستند. اختلاف و مشکلات در داخل ایران نه تنها به وحدت ملی ضرر می‌زند بلکه باعث شکست ایران در سطح جامعه بین‌المللی نیز می‌شود. در این میان اهمیت دارد تا مجلس اختلافات خود با دولت را کنار بگذارد و به وظیفه خود یعنی حمایت از تیم مذاکره کننده بپردازد. رهبری نیز بر این نکته تأکید کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N730372