مرکل به اظهارات نتانیاهو درباره لزوم مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی پاسخ داد

واحدمرکزی خبر نوشت:

شبکه تلویزیونی ای پی تی ان گزارش داد: صدر اعظم آلمان طی سخنانی در برلین به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، مبنی بر لزوم مهاجرت گسترده یهودیان به اسرائیل پاسخ داد.

به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر به نقل از ای پی تی ان، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، امروز (دوشنبه) در کنفرانس خبری حزب دمکرات مسیحی آلمان در برلین، خواهان احترام به آتش‌بس در اوکراین شد. بر اساس مفاد این آتش‌بس - که پس از مذاکرات میان سران اوکراین، روسیه، آلمان و فرانسه مورد توافق قرار گرفته است - دو طرفِ درگیر باید از روز سه‌شنبه تسلیحات سنگینِ خود را از خطوط مقدمِ نبرد عقب بکشند.
مرکل در این خصوص گفت: شرایط شکننده است، اما با توجه به اوضاع دبالتسیو، این قابل انتظار بود. وی افزود: من از دیدن تصاویری که حاکی از این بود که مردم اوکراین بار دیگر می‌توانند بدون ترس و وحشت از خانه‌های خود بیرون بیایند، بسیار خوشحال شدم. این باید الگوی ما در رابطه با تلاش‌های آینده‌مان باشد تا بتوانیم صلح را برای اوکراین به ارمغان بیاوریم. البته من می‌دانم که هیچ تضمینی برای موفقیت ما در این زمینه وجود ندارد، زیرا این روندی بسیار دشوار است.
وی در بخش دیگری از این کنفرانس خبری در رابطه با اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو، که در پی تیراندازی مرگبار نزدیک کنیسه یهودیان در کپنهاگ، بار دیگر خواهان «مهاجرت گسترده یهودیان» به اسرائیل شده بود گفت: ما خوشحال و قدردانیم که بار دیگر زندگی یهودیان در آلمان وجود دارد. وی تأکید کرد: ما هرچه در توان داریم به کار خواهیم بست تا امنیت تأسیسات و مراکز یهودی در آلمان و همچنین امنیت شهروندان یهودی تبار آلمانی را تضمین کنیم. ما تمایل داریم به همزیستیِ خود با یهودیانی که امروزه در آلمان زندگی می‌کنند، همچنان ادامه دهیم.

4949

کد N730224