وزیر دفاع فرانسه: تحویل ناوهای میسترال به روسیه در دستور کار نیست

سیاسی

وزیر دفاع فرانسه امروز (دوشنبه) اعلام کرد، فروش مناقشه برانگیز دو کشتی جنگی پیشرفته کلاس میسترال به روسیه به رغم توافق آتش بس اوکراین، در دستور کار قرار ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه در مصاحبه‌ای گفت: فروش دو کشتی جنگی پیشرفته به روسیه در دستور کار نیست.

لودریان تاکید کرد: رئیس جمهوری فرانسه تصمیم گرفته که ما به دلیل آنکه هنوز در اوکراین آتش بسی برقرار نشده و خطرات امنیتی از جمله در اروپا وجود دارد و همچنین به دلیل اینکه روسیه توافقات بین‌المللی مربوط به مرزها را شکسته است، نباید این کشتی‌های جنگی را به روسیه تحویل دهیم.

لودریان خاطرنشان کرد: در حال حاضر آتش بس در اوکراین شکننده است. بدون تردید فرآیند صلح آغاز خواهد شد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، سال گذشته میلادی تاکید کرد، شرایط درستی برای تحویل دو کشتی جنگی فرانسوی کلاس میسترال به روسیه به رغم قیمت 4 / 1 میلیارد دلاری آنها، وجود ندارد.

وی همچنین گفت که تحویل این کشتی‌های جنگی به روسیه تا اطلاع ثانوی به حال تعلیق درآمده است.

با این که پاریس در صورت نقض قرارداد فروش این کشتی‌ها به روسیه، هزینه‌های گزافی را متحمل خواهد شد، اما همپیمانان غربی فرانسه در جهان بر این کشور فشار وارد می‌کنند تا این تکنولوژی پیشرفته را در زمان رشد نظامی مسکو، به روسیه تحویل ندهد.

انتهای پیام

کد N730162