آماده باش نظامی مصر در مرز با لیبی

نیروهای مسلح مصر پس از اجرای حملات اخیر خود علیه مواضع داعش در لیبی، آمادگی نظامی خود را در مرز با این کشور افزایش داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، یک منبع نظامی مصری اعلام کرد که نیروهای نظامی در طول حدود 1200 کیلومتر مرز مشترک با لیبی به حالت آماده باش کامل درآمده‌اند.

این منبع اعلام کرد: بالا بردن میزان آمادگی نظامی در مرزهای مصر با لیبی به عنوان اقدامی محتاطانه و در پی حملات هوایی نیروی هوایی مصر علیه پایگاه‌های داعش در شهر درنه لیبی اتخاذ شده است.

نیروهای نظامی مصر همچنین برای فراهم کردن زمینه بازگشت مصری‌ها از لیبی از طریق گذرگاه زمینی البلوم، در این منطقه به حالت آماده باش در آمده‌اند. این منبع افزود: تمام شرایط و اقدامات لازم برای بازگشت مصری‌ها به کشور اتخاذ شده است.

ارتش مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حملات هوایی اخیر پادگان‌ها و مواضع داعش با دقت کامل هدف قرار گرفت.

منابع خبری اعلام کردند که در پی حملات هوایی مصر دست کم هفت تن از اعضای گروه تروریستی داعش در مقرهای خود واقع در درنه کشته شدند.

در همین راستا، ده‌ها تن از فلسطینی‌ها با تجمع مقابل سفارت مصر در رام الله ضمن محکوم کردن اعدام 21 مسیحی مصری در لیبی، با مرم مصر اعلام همدردی کردند.

قرار است سامح شکری، وزیر خارجه مصر برای پیگیری اوضاع و چگونگی پاسخ به اقدام داعش به آمریکا سفر کند و با اعضای شورای امنیت دیدار کند.

عبدالعاطی سخنگوی وزارت خارجه مصر در این باره گفت: طرح سیسی، از همه سفیران کشورهای خارجی می‌خواهد تا برای بررسی اوضاع کنونی و راه‌های مقابله با تروریسم گرد هم آیند. بدر عبدالعاطی جامعه بین‌الملل را مسئول اوضاع کنونی در لیبی دانست.

انتهای پیام

کد N729990