یونسی در جمع خبرنگاران:

شورای همکاری خلیج فارس باید به مقابله با القاعده بپردازد نه حوثی‌ها

دولت

سکوت شورای همکاری خلیج فارس در قبال وقایع بحرین در حقیقت حمایت از حکومت استبدادی این کشور و رد نهضت مردمی در بحرین است.

دستیار رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی تاكید كرد: شورای همکاری خلیج فارس با سکوت در قبال وقایع بحرین فقط از خود حفاظت می‌کند و نمی‌تواند برای دولت بحرین کاری انجام دهد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی در حاشیه سمینار توهین به مقدسات دینی از منظر اسلام و حقوق بین‌الملل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره در رابطه با سکوت شورای همکاری خلیج فارس در قبال وقایع بحرین و موضع‌گیری‌های اخیر آنها در رابطه با وقایع یمن گفت: سکوت شورای همکاری خلیج فارس در قبال وقایع بحرین در حقیقت حمایت از حکومت استبدادی این کشور و رد نهضت مردمی در بحرین است.

وی ادمه داد: مشکل کشورهای منطقه که در بحرین و یمن هم شاهد آن هستیم این است که مردم علیه استبداد حاکم قیام می‌کنند و این باعث نگرانی سایر کشورها می‌شود که از قیام مردم خود نگران هستند و درواقع حکومت‌های استبدادی می‌ترسند که مجبور شوند عرصه را به نفع مردم خالی کنند و در واقع شورای همکاری خلیج فارس نیز با سکوت خود فقط از خود حفاظت می‌کند و نمی‌تواند برای دولت بحرین کاری انجام دهد.

یونسی درباره حوادث یمن اظهار داشت: در مورد یمن نیز باید بگویم که شورای همکاری خلیج فارس باید به مقابله با القاعده بپردازد نه حوثی‌ها زیرا حوثی ها خواهان همکاری با مردم عرب منطقه هستند و با قدرت گرفتنشان با گروههای افراط گرا مقابله خواهند کرد. ولی القاعده در صورت ظهور پررنگ‌تر در منطقه همه کشورها به ویژه کشورهای عرب را با مشکلات بسیار جدی مواجه می‌کند.

کد N729508