وزیر دفاع در همایش مسئولان بسیج دانش‌آموزی:

حضور حماسی مردم پاسخ دندان‌شکنی به بدخواهان نظام بود

دولت

افکار انقلاب و بسیج امروز در همه دنیا به عنوان یک موج زنده و رو به جلو مطرح است و باعث خشم و غضب استکبار می‌شود و منتظریم این خشم و غضب باعث مرگ آنها شود.

وزیر دفاع گفت: حضور حماسی ملت در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان و بدخواهان نظام بود.

به گزارش ایلنا٬ سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در هشتمین همایش مسئولین سازمان بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: حضور حماسی ملت در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان و بدخواهان نظام بود.

وی افزود: ملت در این راهپیمایی نشان دادند که همواره آنجا که اهداف ملی نظام و آرمان‌های امام و رهبری مطرح است فارغ از جنسیت، مذهب و قومیت در صحنه حاضرند.

دکتر دهقان تاکید کرد: امروزه نشانه‌های انقلاب اسلامی را در کشورهای اسلامی می‌بینیم و شاهدیم که ملت‌ها با بصیرت و آگاهی راه خود را طی می‌کنند که امیدواریم آرمان‌های‌شان تحقق یابد.

وزیر دفاع گفت: افکار انقلاب و بسیج امروز در همه دنیا به عنوان یک موج زنده و رو به جلو مطرح است و باعث خشم و غضب استکبار می‌شود و منتظریم این خشم و غضب باعث مرگ آنها شود.

سردار دهقان خاطر نشان ساخت: بسیج یک مکتب رفتاری است و بسیج و بسیجی و فرهنگ بسیجی مرز نمی‌شناسد. قابل محدود کردن نیست و همه عرصه‌ها و طبقات را شامل می‌شود.

وی افزود: همه کسانی که دارای فکر و اندیشه بسیجی‌اند دو ویژگی دارند یکی اینکه نسبت به سرنوشت انسان‌ها دغدغه‌مند هستند و احساس رسالت انسانی بزرگی دارند.

دهقان گفت: هرجا که نیاز خلاء کاستی و کمبودی حس می‌شود آنجا محل حضور بسیجی است تا این کاستی را جبران کند. همچنین بسیجی بایستی صاحب بصیرت، اندیشه، آگاهی و بهنگام بودن باشد.

وزیر دفاع تصریح کرد: بیش از گذشته نیازمند تفکر بسیجی هستیم زیرا این تفکر همانقدر که به نظام کمک می‌کند خشم دشمنان را هم برمی‌انگیزد و برنامه‌های پیچیده‌ای را برای مقابله با نظام طراحی می‌کنند لذا سازمان متولی امر بسیج بایستی با یک نگاه فراگیر که هیچ کس از دایره آن خارج نباشد برنامه‌های آن را به پیش ببرد.

دهقان در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: باید توجه ویژه‌ای به پرورش و تربیت دانش‌آموزان در بسیج دانش‌آموزی صورت گیرد زیرا این دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند.

این عضو کابینه دولت یازدهم تصریح کرد: سازمان بسیج دانش‌آموزی افتخارات زیادی دارد که 13 آبان نماد خاصی از خلق یک حماسه بزرگ توسط آن است.

وی ادامه داد: تعامل و همکاری هرچه بیشتر بسیج دانش‌آموزی و وزارت آموزش و پرورش تضمین‌کننده آینده امنیت ملی و توسعه و پیشرفت انقلاب اسلامی خواهد بود.

دهقان همچنین اظهار داشت:‌ افتخار می‌کنم در لباس سپاه خود را یک بسیجی بدانم و بسیجیان هم ما را از خود بدانند.

وزیر دفاع در پایان اظهار داشت: برادران وزارت دفاع افتخار می‌کنند با روحیه و فرهنگ بسیجی قدم بر می‌دارند و با محدودیت‌های موجود کارهای بزرگ را با کمترین زمان و هزینه و با فرهنگ بسیجی انجام می‌دهند به همین دلیل آهنگ حرکتی و نرخ رشدمان نسبت به گذشته چندین برابر شده است.

کد N729463