با موافقت نمایندگان؛

افزایش 5 درصدی قیمت هر لیتر فراورده‌های نفتی

مجلس

با موافقت نمایندگان مجلس برای توسعه پالایشگاه ها و زیرساخت های تأمین و توزیع فراورده‌های نفتی٬ قیمت هر لیتر فراورده های نفتی 5 درصدی افزایش یافت.

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی قیمت هر لیتر فراورده های نفتی 5 درصدی افزایش یافت.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ با موافقت نمایندگان مجلس برای توسعه پالایشگاه ها و زیرساخت های تأمین و توزیع فراورده‌های نفتی٬ قیمت هر لیتر فراورده های نفتی 5 درصدی افزایش یافت.

نمایندگان در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1394 بخش درآمدی این بند یعنی عبارت "این منابع جزء درآمد شرکت محسوب نمی‌گردد و معاف از مالیات است"را برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوط ارجاع دادند.

در بند "ی" تبصره 2 بودجه 1394 آمده است:

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران مکلف است نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی و تأمین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاهها و زیرساخت‌های تأمین، ذخیره‌سازی و توزیع فرآورده‌ اقدام کند و منابع مورد نیاز را از محل افزایش پنج درصد (5%) به قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی تأمین و پس از واریز به خزانه تا سقف پانزده هزار میلیارد (15.000.000.000.000) ریال به مصرف برساند. این منابع جزء درآمد شرکت محسوب نمی‌گردد و معاف از مالیات است.

همچنین در جریان بررسی این بند نمایندگان پیشنهاد حذف بخش درآمدی را داشتند که مورد موافقت قرار نگرفت همچنین اصل بند "ی" نیز به دلیل آنکه دو سوم رأی را اخذ نکرد مورد تصویب نمایندگان قرار نگرفت.

کد N728894