سقوط بخش‌هایی از "پایتخت داعش" به دست کردهای سوریه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که شبه نظامیان کرد با حمایت برخی گروه‌های مسلح سوری برای اولین بار توانسته‌اند کنترل یکی مناطق استرتژیک داعش در استان رقه سوریه را به دست گیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای کرد توانسته‌اند در جریان درگیری‌های اخیر با داعش دست کم 35 عضو این گروه را از پای درآورند و بلندی‌های استراتژیک "بغدک" در استان رقه را از کنترل این گروه خارج کنند. استان رقه و شهر رقه مرکز آن اصلی ترین پایگاه داعش در سوریه و عراق محسوب می‌شود و عملا "پایتخت خلافت" این گروه تروریستی به حساب می‌آید.

این اولین بار است که نیروهای کرد در مرزهای استان رقه با داعش درگیر شده‌اند و توانسته‌اند وارد این استان شوند و مناطقی از آن را به تصرف درآورند.

بنا بر گزارش‌ دیده‌بان حقوق بشر سوریه در جریان دیگر درگیری‌های کردها با داعش در استان حلب به ویژه اطراف کوبانی که با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف انجام شد تلفاتی به این گروه تروریستی وارد شده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اظهار کرد که پس از گذشت سه هفته نیروهای کرد و دیگر مبارزان محلی هم اکنون کنترل کامل کوبانی و 163 روستا در اطراف آن را به دست گرفته‌ و اعضای داعش را از این مناطق بیرون رانده‌اند.

انتهای پیام

کد N728786