پس از امارات، بحرین جنگنده‌های خود را به اردن فرستاد

بحرين

بحرین اعلام کرد که مجموعه‌ای از جنگنده‌های نیروی هوایی‌اش برای مشارکت در طرح بین‌المللی مقابله با تروریسم وارد اردن شده و به این ترتیب بحرین، دومین کشور عربی است که هواپیماهای خود را به اردن فرستاده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری رسمی بحرین به نقل از یک بیانیه رسمی اعلام کرد که مشارکت نیروی هوایی بحرین در چارچوب همکاری دفاعی دو جانبه و مشترک بحرین و اردن و براساس توافقنامه دفاعی مشترک و پایبندی به تلاش‌های ائتلاف ضد داعش برای مقابله با خطر تروریسم است. علاوه بر این دو کشور بحرین و اردن ریشه‌های خویشاوندی و پیوندهای تاریخی با یکدیگر دارند.

محمد المومنی، سخنگوی دولت اردن در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفت: این اقدام بحرین مانند امارات به منظور تثبیت روابط دوستانه دو کشور و براساس این باور مشترک است که جنگ علیه تروریسم در حقیقت جنگ اعراب و مسلمانان است.

پس از سفر روز دوشنبه حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین به اردن و دیدارش با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن این همکاری بحرین در طرح مقابله با داعش صورت گرفت.

دو کشور بحرین و اردن در ائتلاف ضد داعش که به رهبری آمریکا انجام می‌شود، مشارکت دارند.

اردن در واکنش به جنایت تروریست‌های داعش در حق خلبان معاذ الکساسبه و سوزاندن وی در آتش، حملات هوایی متعددی را علیه پایگاه‌های این گروه تروریستی آغاز کرد.

امارات در اوایل ماه جاری میلادی در اقدامی برای حمایت از موضعگیری اردن و لزوم همکاری کشورهای عربی برای ریشه‌کن کردن تروریسم، مجموعه‌ای از جنگنده‌های نوع اف16 خود را به اردن فرستاد.

انتهای پیام

کد N728674