ظریف در ابتدای ورود به باکو:

روابط ایران و جمهوری آذربایجان گسترش می یابد

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد که در سفر امروز خود به جمهوری آذربایجان، مناسبات دو کشور در حوزه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی گسترش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای ورود به فرودگاه باکو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در رابطه با گسترش همکاری ها با همسایگان توفیقات خوبی به دست آورده ایم، اظهار داشت: ارتباطات ما با تمام همسایگان گسترده تر شده است و با کشور جمهوری آذربایجان نیز در طول یک سال و نیم گذشته 20 سفر در سطوح وزیر و بالاتر از وزیر و روسای جمهور بین دو کشور صورت گرفته است که از پایتخت های یکدیگر بازدید کرده اند.

وی افزود: زمینه های مختلف همکاری های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد و امیدواریم در این سفر نیز بتوانیم قدری برای گسترش همکاری ها و رفع برخی مشکلات عمدتا اداری و بروکراتیک اقدام کنیم و برای توسعه هر چه بیشتر همکاری ها به تفاهم های خوبی برسیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف شب گذشته وارد فرودگاه باکو شد و از سوی محسن پاک آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و نیز ///// فرهاد اف مدیر کل منطقه ای وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

قرار است ظریف در سفر یک روزه خود به باکو علاوه بر دیدار با همتای آذربایجانی خود، با الهام علی اف رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس مجلس ملی این کشور نیز دیدار و گفتگو کند.

وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه امروز از باکو به مینسک (پایتخت بلاروس) سفر خواهد کرد.