عراقچی با مذاکره کننده ارشد چین در 1+5 دیدار کرد

سیاست خارجی

سفر وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین به ایران، به دعوت رسمی «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه صورت گرفته است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و مذاکره کننده ارشد چین، در مذاکراتی دوجانبه آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای را مرور کرده و بر ضرورت ادامه رایزنی های نزدیک بین دو کشور تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، مذاکرات دوجانبه ایران و چین در موضوع هسته‌ای امروز (یکشنبه) بین «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امورخارجه کشورمان و آقای وانگ مذاکره کننده ارشد چین در 1+5 که وزیر خارجه آن کشور را در سفر به تهران همراهی می کند، در وزارت امورخارجه کشورمان برگزار شد.

وزیر امور خارجه چین شب گذشته به منظور دیدار و تبادل نظر با مقامات جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.

سفر وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین به ایران، به دعوت رسمی «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه صورت گرفته است.

وی تا 27 بهمن ماه جاری در کشورمان حضور خواهد داشت و در این سفر علاوه بر ملاقات با مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران، در دیدار با محمد جواد ظریف، آخرین تحولات جهانی و منطقه ای و همکاری های دو جانبه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد داد.

این دیدار نخستین سفر رسمی «وانگ یی» به کشورمان است و وزیر خارجه قبلی آن کشور حدود هفت سال پیش از جمهوری اسلامی ایران بازدید کرده بود.

وزیر امور خارجه چین را در این سفر جمعی از مدیران وزارت امور خارجه آن کشور در حوزه‌های مختلف همراهی می‌کنند.

بررسی وضعیت روابط دو کشور و راه‌های ارتقای همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و اهم مسایل بین‌المللی و منطقه‌ای از محورهای اصلی گفت وگوی وزیر امور خارجه چین با مقامات کشورمان خواهد بود.

کد N728342