ظریف در دیدار دبیرکل وزارت امور خارجه نروژ:

اروپا می‌تواند کمک زیادی برای رسیدن به توافق جامع و رفع تحریم‌ها کند

سیاست خارجی

دبیرکل وزارت امور خارجه نروژ جمهوری اسلامی ایران را یکی از مهم‌ترین کشورهای منطقه خاورمیانه خواند که در جهت ایجاد ثبات و حفظ آرامش در منطقه تلاش می‌کند.

وگر استرومن، دبیرکل وزارت امور خارجه نروژ که به منظور شرکت در پنجمین دور گفت‌وگوهای دوجانبه سیاسی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن استقبال از تقویت رایزنی‌های سیاسی بین تهران – اسلو بر گسترش و توسعه روابط دو کشور در تمامی ابعاد به‌ویژه در بخش‌های انرژی تاکید کرد.

ظریف با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان گروه 1+5، گفت: اروپا می‌تواند در این فرآیند نقش خوبی بر عهده گیرد و کمک زیادی برای رسیدن به توافق جامع و رفع تحریم‌ها کند.

وگر استرومن، دبیرکل وزارت امور خارجه نروژ نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از رایزنی‌های به‌عمل آمده در مذاکرات فشرده با همتای ایرانی درباره موضوعات دوجانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی، بر اراده اسلو جهت افزایش تعاملات بین دو کشور تاکید کرد.

وی جمهوری اسلامی ایران را یکی از مهم‌ترین کشورهای منطقه خاورمیانه خواند که در جهت ایجاد ثبات و حفظ آرامش در منطقه تلاش می‌کند.

استرومن هم‌چنین ابراز امیدواری کرد، مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد و تحریم‌های بین‌المللی و یک‌جانبه که هم به جمهوری اسلامی ایران و هم به شریکان سنتی و شناخته شده ایران لطمه زده است، برطرف شود.

کد N728239