توصیه ران پُل به خروج ناتو و کشورهای خارجی از اوکراین

سیاسی

کاندیدای ریاست جمهوری سابق آمریکا گفت: بهترین وضعیت برای اوکراین این است که ناتو، آمریکا و بازیگران منطقه‎ای را مجبور کنیم از این کشور خارج شوند و کی‎یف بدون مداخله خارجی بر مدیریت سقوط اقتصادی خود تمرکز کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه راشاتودی، ران پُل، کاندیدای ریاست جمهوری سابق آمریکا و نماینده سابق کنگره این کشور در کنفرانسی در شهر واشنگتن گفت: باید خارجی‎ها، اروپایی‎ها، ناتو، آمریکایی‎ها و روس‎ها را مجبور کنیم از اوکراین خارج شوند.

وی افزود: در این صورت شدت جنگ داخلی در اوکراین کمتر خواهد شد زیرا آن‌ها مجبور می‎شوند به فکر بدهی‎های خود باشند. مناقشه اوکراین یک مساله اقتصادی نیز هست. شما باید متوجه بشوید که این کشور کاملا ورشکسته شده است.

سخنرانی ران پُل به دنبال سخنرانی ادوارد اسنودن مقاطعه‎کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و افشاگر برنامه‎های جاسوسی این آژانس ایراد شد.

ران پُل اظهار داشت: من حامی پوتین یا حامی روسیه نیستم بلکه حامی حقایق هستم. شبه جزیره کریمه از نظر روس‎ها یک کشور خارجی نیست با این حال من نسبت به آن موضع بی‎طرف را دارم.

ران پُل 79 ساله که یک پزشک بازنشسته است و حدود سه دهه نماینده کنگره آمریکا بوده عنوان ساخت که آنچه که در اوکراین در سال گذشته میلادی اتفاق افتاد یک کودتا بود که توسط ناتو ، اتحادیه اروپا و اوکراینی های غرب‎گرا برنامه‎ریزی شد.

وی تصریح کرد: آن‎چه که ما با اطمینان می‎دانیم این است که آمریکایی‎ها پیش از کودتا در اوکراین درباره اینکه چه کسی در این کشور روی کار بیاید بحث کرده بودند و گفت‌وگوهایی میان وزارت امور خارجه ما و سفیر ما در اوکراین انجام شد و آن‌ها بخشی از کودتا را برنامه‎ریزی کردند.

انتهای پیام

کد N728211