در دیدار با دبیرکل وزارت خارجه نروژ مطرح شد؛

ظریف: اروپا می تواند برای رفع تحریم ها نقش خوبی بر عهده گیرد

سیاسی

ظریف با اشاره به مذاکرات هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان گروه ۱+۵، گفت: اروپا می تواند در این فرآیند نقش خوبی بر عهده گیرد و کمک زیادی برای رسیدن به توافق جامع و رفع تحریم ها نماید.

به گزارش خبرگزاری مهر، «وگر استرومن » دبیرکل وزارت امور خارجه نروژ که به منظور شرکت در پنجمین دور گفتگوهای دوجانبه سیاسی به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن استقبال از تقویت رایزنیهای سیاسی بین تهران – اسلو بر گسترش و توسعه روابط دو کشور در تمامی ابعاد بویژه در بخش های انرژی تاکید نمود.

محمد جواد ظریف با اشاره به مذاکرات هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان گروه ۱+۵، گفت: اروپا می تواند در این فرآیند نقش خوبی بر عهده گیرد و کمک زیادی برای رسیدن به توافق جامع و رفع تحریم ها نماید.

وگر استرومن  دبیرکل وزارت امور خارجه نروژ در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از رایزنیهای بعمل آمده طی مذاکرات فشرده با همتای ایرانی در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، بر اراده اسلو  جهت افزایش تعاملات بین دو کشور تاکید ورزید.

وی جمهوری اسلامی ایران را یکی از مهمترین کشورهای منطقه خاورمیانه خواند که در جهت ایجاد ثبات و  حفظ آرامش در منطقه تلاش می نماید.

 استرومن همچنین ابراز امیدواری نمود، مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ هرچه سریعتر به نتیجه برسد و تحریم های بین المللی و یکجانبه که هم به جمهوری اسلامی ایران و هم به شرکای سنتی و شناخته شده ایران لطمه زده است، برطرف گرد.