میرمحمدی:

قانون در مورد زندانیان ایرانی و پاکستانی یکسان است

سیاسی

یزدـ استاندار یزد در پاسخ به درخواست سفیر پاکستان براي مذاکره در مورد زندانیان پاکستانی در یزد گفت:قانون در مورد زندانیان ایرانی و پاکستانی یکسان است و قاضی پرونده زندانیان باید در این زمینه نظر بدهد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد میرمحمدی، پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با سفیر پاکستان در جمهوری اسلامی ایران در استانداری یزد اظهار داشت: ایران و پاکستان از ابعاد مختلف فرهنگی، دینی، تاریخی و اقتصادی با یکدیگر ارتباطات نزدیکی دارند و در منطقه از همبستگی های بیشتری برخوردار هستند.

وی عنوان کرد: استان یزد نیز از توانمندی‌ها و ظرفیت های بالایی برخوردار است و در زمینه های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی و ... می تواند همکاری خوبی با کشور پاکستان داشته باشد.

میرمحمدی با اشاره به وجود صنایع ریسندگی و بافندگی در یزد، ارده سازی و ... خاطرنشان کرد: پاکستان به دلیل بهره مندی از ظرفیت های خوب در زمینه کشت پنبه، کنجد، برنج و ... می تواند همکاری های بسیار خوبی با استان یزد داشته باشد.

استاندار یزد عنوان کرد: پاکستان و استان یزد در زمینه های گردشگری و فرهنگی نیز می توانند با یکدیگر همکاری های خوبی داشته باشند ضمن اینکه می توانند در تامین نیازهای یکدیگر موثر واقع شده و میزان واردات و صادرات متقابل را افزایش دهند.

میرمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سیاست دولت، توسعه صلح و دوستی با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه و کشورهای مسلمان است، خاطرنشان کرد: پاکستان که یک کشور همسایه و مسلمان است، در توسعه روابط در اولویت قرار دارد.

وی عنوان کرد: در استان یزد هم استانداری و هم بخش های صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه صادرکنندگان و هم بخش های کشاورزی آمادگی لازم برای گسترش همکاری ها را دارند و امیدواریم حضور سفیر پاکستان در یزد بتواند عاملی برای گسترش روابط باشد.

استاندار یزد همچنین با اشاره به کاهش مبادلات میان ایران و پاکستان اظهار داشت: یکی از دلایل این کاهش ممکن است تحریم های آمریکا باشد اما ایران تلاش کرده تا روابط تجاری خود را با کشورهای مختلف گسترش داده و روابط فعلی را نیز تقویت کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به درخواست سفیر پاکستان در زمینه مشاوره در مورد زندانیان پاکستانی در یزد اظهار داشت: افراد پاکستانی که به دلیل قاچاق مواد مخدر در ایران زندانی شدند، باید مطابق قانون با آنها برخورد شود و همان برخوردی که با ایرانی ها می شود، با غیر ایرانی ها نیز صورت خواهد گرفتن اما مذاکرات بین دو کشور می تواند در این زمینه صورت گیرد.

میرمحمدی بیان کرد: اگر تخفیف مجازات منجر به توسعه قاچاق نشود، مذاکره در این زمینه امکانپذیر است البته نظر قاضی در این زمینه حائز اهمیت است زیرا محاکم قضایی در ایران مستقل هستند و قاضی باید در مورد پرونده های افراد زندانی نظر بدهد.

در این نشست مشترکات فرهنگی میان ایران و پاکستان به ویژه استان یزد و پاکستان مورد بررسی قرار گرفت.