دبیرکل حزب الله لبنان: از تیراندازی هنگام مناسبت ها خودداری شود

ایرنا نوشت:

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای تاکید کرد: قرار است عصر فردا دوشنبه برای گرامیداشت شهدای مقاومت که هرسال این مناسبت عزیز را زنده نگه می داریم،سخنرانی کنم و درخواست و اصرار دارم که عزیزان از تیراندازی هنگام مناسبت ها و سخنرانی ها خودداری کنند.

در این بیانیه که امروز(یکشنبه) منتشر شد، آمده است : نظر به ممنوعیت های شرعی و قانونی و به ویژه آسیب هایی که ممکن است به مردم وارد و یا سبب توهین به این مناسبت بزرگ شود، درخواست و اصرار دارم که همه عزیزان از تیراندازی هنگام برگزاری مناسبت ها و سخنرانی من به طور قاطع خودداری کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین بر ضرورت همکاری کامل همگان برای جلوگیری از این پدیده به ویژه همکاری با کسانی ها که مسئول جلوگیری از تیراندازی در مناسبت ها شده اند، تاکید کرد.

سید حسن نصرالله، پیشاپیش از همه کسانی که به این درخواست او پاسخ مثبت می دهند و به آن پایبند می مانند، تشکر و قدردانی کرده است.

قرار است عصر فردا دوشنبه مراسمی برای گرامیداشت رهبران و فرماندهان شهید مقاومت اسلامی لبنان « سید عباس موسوی»، « راغب حرب» و « حاج عماد مغنیه» در مجمع سیدالشهداء (ع) در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شود.

براساس این گزارش، در مراسم ها و مناسبت های مختلف ازجمله ، تحویل سال ،عزاداری و ازدواج و سخنرانی های مهم، شهروندان لبنانی مبادرت به تیراندازی می کنند که تاکنون منجر به کشته و یا زخمی شدن شماری از مردم شده است.

در سخنرانی شنبه شب « سعدالحریری» رییس حزب جریان المستقبل به مناسبت دهمین سالگرد ترور پدرش « رفیق الحریری» نخست وزیر اسبق لبنان ، هواداران این حزب در منطقه « طریق الجدیده» بیروت مبادرت به تیراندازی گسترده کردند.

« اشرف ریفی»وزیر دادگستری لبنان از دادستانی این کشور خواستار تعقیب و مجازات کسانی شد که هنگام سخنرانی سعد الحریری مبادرت به تیراندازی کرده اند.

49261

کد N727749