تصمیم نتانیاهو برای ورود به حرم ابراهیمی و احتمال انتفاضه فلسطینیان

سیاسی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با هدف کسب آرای جناح‌های محافظه‌کار و افراطی برای انتخابات پارلمانی، ظرف روزهای آتی به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل وارد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم، هفته گذشته نیز در راستای بازدیدهای خود از شهرک‌های صهیونیست نشین جهت کسب آراء برای انتخابات پارلمانی آتی، به شهرک "عالی" در جنوب نابلس رفت.

به گزارش این شبکه، نتانیاهو طی روزهای آتی به شهرک "جوش عتصیون" در جنوب بیت‌ لحکم و پس از آن به شهر الخلیل رفته وبه حرم ابراهیمی در این شهر وارد خواهد شد.

یکی از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) و عضو حزب "خانه یهودی" در این باره گفت: جای تاسف دارد که نتانیاهو از شهرک نشینان برای انتخابات سوء استفاده می‌کند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نیز اعلام کرد: نتانیاهو آماده حضور در حرم ابراهیمی است و این اقدام در راستای رقابت حزب لیکود به رهبری وی با حزب " خانه یهودی" است. با ورود نتانیاهو به حرم ابراهیمی احتمال وخامت اوضاع در کرانه باختری وجود دارد.

این روزنامه گزارش داد: اقدام نتانیاهودر سال 1996 زمانی که پست نخست وزیری را بر عهده داشت مبنی بر ایجاد تونلی در زیر مسجد القصی موجب وقوع درگیری‌های شدید و کشته شدن 60 فلسطینی و 17 سرباز اسرائیلی شد. همچنین ورود آریل شارون به مسجد الاقصی در سال 2000 به انتفاضه دوم انجامید.

تصمیم نتانیاهو برای پا گذاشتن در این مکان مقدس فلسطینیان ممکن است باعث خیزش سراسری و انتفاضه مردمی شود.

انتهای پیام

کد N727639