امیرعبدالهیان خبر داد:

تشکیل کمیته ویژه برای تعیین وضعیت مهندسان ربوده شده ایرانی دردمشق

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه آزادی مهندسان ایرانی در دمشق گفت: در این خصوص کمیته ویژه ای جهت روشن سازی آخرین وضعیت و سرنوشت مهندسان ربوده شده در سوریه تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، روز شنبه ۲۵ بهمن ۹۳ با خانواده های دو مهندس ایرانی ربوده شده در سوریه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، خانواده آقایان پژمان بویری و حسن حسنی با برشمردن خدماتی که این عزیزان در خدمت به مردم سوریه و در جهت پیشرفت و توسعه همکاریهای اقتصادی دو کشور ایران و سوریه ارائه داده اند، از وزارت امور خارجه کشورمان و نهادهای مسئول ذیربط خواستار اقدام عاجل و پیگیری جهت تعیین سرنوشت عزیزانشان شدند.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات سه ساله وزارت امور خارجه، سفارت كشورمان در دمشق و دیگر نهادهای ذیربط در جهت تلاش برای تعیین سرنوشت دو مهندس ایرانی و آزادی آنها، و با یادآوری تأکیدات وزیر امور خارجه کشورمان برای پیگیری جدّی موضوع تعیین سرنوشت و آزادی فوری این عزیزان، اظهار داشت که در این خصوص کمیته ویژه ای جهت روشن سازی آخرین وضعیت و سرنوشت مهندسان ربوده شده در سوریه تشکیل شده است.

وی افزود وزارت امورخارجه در تمام گفتگوها با دولت سوریه و همچنین برخی کشورهای منطقه و مقامات سازمان ملل و نهادهای بین المللی ذیربط، موضوع سرنوشت مهندسان ایرانی را پیگیری می کند و به تلاش های همه جانبه خود در این زمینه ادامه خواهد داد.