سردار جزایر ی در واکنش به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

عدم ورود نظامیان به انتخابات همواره مدنظر نیروهای مسلح بوده است

سیاست داخلی

هرگاه انقلاب و نظام و کشور در هر زمان و در هر مکان با مشکل مواجه شود، نیروهای مسلح در برطرف کردن آن در صحنه حاضر خواهند بود.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد انتخابات و عدم ورود نیروهای مسلح به گروه‌ها، جریان‌ها و احزاب سیاسی گفت: این موضوع مسأله جدیدی نیست و همواره مدنظر نیروهای مسلح بوده است.

به گزارش ایلنا؛ سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، در پی تصویب "ممنوعیت ورود افراد نیروهای مسلح در دسته‌‌بندی‌های سیاسی و جناحی در انتخابات و جانبداری از داوطلبان خاص" توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از بدو تشکیل تاکنون و در چارچوب فرامین و رهنمودهای بنیان گذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب از ورود در دسته‌بندی‌ها، جناح بندی ها و گروه‌های سیاسی اجتناب داشته اند.

وی افزود: ارتقای سطح شناخت و بصیرت سیاسی همواره در دستور کار نیروهای مسلح قرار داشته و در این زمینه تلاش شده آحاد نیروهای مسلح از درک و شناخت و تحلیل درست در مورد پدیده‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، شناخت جریان‌ها و گروه‌های همگرا و واگرا نسبت به انقلاب و نظام و سایر موضوعات مربوط برخوردار باشند.

جزایری با تأکید به اینکه "مصوبه شورای تشخیص مصلحت در مورد انتخابات و عدم ورود نیروهای مسلح به گروه‌ها و جریان‌ها و احزاب سیاسی، مسأله تازه‌ای نیست" گفت: نیروهای مسلح در چارچوب تدابیر امام و رهبری فراتر از گروه‌بندی‌های سیاسی، بدنبال اجرای رسالت و مأموریت بزرگ حراست و پاسداری از انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن بوده و بدیهی است در این راه حسب فرامین، قوانین و مقررات جاری با هر مانعی مقابله خواهند کرد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در همه انتخابات گذشته کشور که بحمدلله به لحاظ صحت و درستی روند انتخابات، نظام سربلند بیرون آمده، نیروهای مسلح یا در نقش حافظان آراء مردم یا در کنار سایر شرکت‌کننده‌ها، در انتخابات حضور داشته و آراء خود را به صندوق‌ها ریخته‌اند.

جزایری در پایان تأکید کرد: هرگاه انقلاب و نظام و کشور در هر زمان و در هر مکان با مشکل مواجه شود، نیروهای مسلح در برطرف کردن آن در صحنه حاضر خواهند بود.

کد N727593