سردار نقدی:

مسایلی مثل تربیت، فتنه و دشمنی با آمریکا موضوعات ملی و فرا دولتی هستند

سردار محمدرضا نقدي

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با این که در سه سال گذشته تقریبا بودجه بسیج ثابت مانده و آموزش و پرورش هم مشکلات زیادی داشته است. اما راهیان نور دانش‌آموزی با برکات فراوان انجام می‌شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با این که در سه سال گذشته تقریبا بودجه بسیج ثابت مانده و آموزش و پرورش هم مشکلات زیادی داشته است. اما راهیان نور دانش‌آموزی با برکات فراوان انجام می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، سردار محمدرضا نقدی در هشتمین همایش مسوولین استانی ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، گفت: ملت ایران هر ساله 22 بهمن 57 را نه فقط گرامی داشته بلکه تکرار کردند و با خلق یک حماسه با حضور خود در هر سال، سرنوشت اتفاقات را تغییر دادند.

سردار نقدی تعطیل شدن سفارت امریکا و انگلیس در یمن را از اهمیت و عمق پیروزی ارزش ها در این کشور دانسته و اظهار داشت: این پیروزی ها در یمن از اخلاص مردم آنجا می باشد و نشانه ای از ظهور شعارهای انقلاب اسلامی ایران در جهان است.

وی با اشاره به تحولات چند سال گذشته در منطقه، ابراز داشت: به برکت شعارها و ارزش های انقلاب اسلامی، امروز پیروزی های بزرگی برای جبهه مقاومت در فلسطین، لبنان، سوریه و عراق به دست آمده که همه، دستاورد ایستادگی و پایبندی به ارزش هاست.

رییس سازمان بسیج مستضعفین واکنش ها در جهان را نشان دهنده عمق پیروزی های انقلاب و اسلام در تمام دنیا دانست و تصریح کرد: کشتن جوانان مسلمان در امریکا، کاریکاتورهای موهن و ... نشانه وحشت استکبار از نفوذ اسلام و ارزش ها در جهان است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هرچه به قله نزدیک‌تر شویم سختی‌ها بیشتر است پس افزایش سختی‌ها نشان از نزدیکی به قله و هدف می باشد. همان طور که با وحدت و همدلی در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سایر عرصه ها پیروزی حاصل شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، بسیج دانش آموزی و فرهنگیان را نماد این وحدت و همدلی و پیوند دهنده آموزش و پرورش و بسیج خوانده و افزود: بر خلاف سایر دستگاه ها، اقتضای ماموریت آموزش و پرورش برای تربیت و انسان سازی در جامعه بسیجی بودن است. همان طور که حدود نیمی از شهدای بسیجی کشور را معلمان و دانش آموزان تشکیل می دهند.

وی بر استفاده از ظرفیت بسیج دانش آموزی برای حل مشکلات تاکید کرد و ادامه داد: با این که در سه سال گذشته تقریبا بودجه بسیج ثابت مانده و آموزش و پرورش هم مشکلات زیادی داشته است. اما راهیان نور دانش آموزی با برکات فراوان انجام می شود.

سردار نقدی به حضور نیم میلیون دانش آموز که امسال در زمینه مادی هم برای حضور در اردوهای راهیان نور دانش آموزی مشارکت داشته اند اشاره کرد و تصریح کرد: طبق اظهارات مسوولین آموزش و پرورش راهیان نور دانش آموزی بهترین و موثرترین فعالیت تربیتی است که دانش آموزان را متحول نموده است که تاثیرات زیاد این اردوها در جامعه نیز دیده می شود.

وی حلقات صالحین بسیج دانش آموزی را دیگر کار مهم بین بسیج و آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: آثار تربیتی و تحولی حلقات صالحین بر جوانان و دانش آموزان باعث شده تا مساجد، خانواده ها و ... برای مشارکت در این امر پیش قدم شوند و انتظار می رود با هماهنگی آموزش و پرورش، این حلقات به صورت قوی‌تر و جدی تر در میان دانش آموزان اجرا شود تا محصول و خروجی آموزش و پرورش یک بسیجی باشد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین بر تثبیت سیاست های آموزش و پرورش با حضور وزرای مختلف تاکید کرد و افزود: با تکیه بر سند تحول آموزش و پرورش می توان به ثبات در سیاست‌ها رسید و از دولت محترم می خواهیم تا فارغ از مسایل جناحی مسئله تربیت را به عنوان یک مسئله ملی و ادامه‌دار مد نظر داشته باشد. همان طور که مسئله هسته‌ای ایران یک موضوع فرا دولتی است.

وی به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 اشاره و خاطر نشان کرد: برای موضوع ملی هسته ای، گروهی به مذاکره رفته‌اند که اگر توانستند تمامی حقوق ملت را احیاء کنند از آنها حمایت می شود و در غیر اینصورت با زیاده‌خواهی طرف مقابل باید میز مذاکره را ترک کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، موضع ایران در برابر امریکا را فرا دولتی و ملی دانسته و افزود: ایران و امریکا در ماهیت با هم اختلاف دارند و هر کدام می خواهند تا دیگری نباشد. همان طور که همه دولت های امریکا از اسراییل حمایت می کنند.

وی موضوع فتنه را نیز یک مسئله ملی و فرا دولتی خواند و تصریح کرد: امروز کسانی از فتنه حمایت می کنند که در گذشته از شاه، رژیم بعث و صدام، تروریست ها و ... برای دشمنی با ملت ایران حمایت کردند.

سردار نقدی خاطر نشان کرد: اگر مسایل ملی و فراجناحی و فرا دولتی برای همه تثبیت شود، آرامش در کشور و عدم تلاطم فکری برای جوانان حاصل می گردد که بزرگترین مسئله ملی در کشور، تربیت است.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه تاکنون تمام وعده های امام خمینی (ره) محقق شده است اظهار داشت: ان شاءالله همان طور که امام فرمود جنگ ما فتح فلسطین را در پی خواهد داشت و به زودی با آزاد سازی بیت المقدس، در آنجا پشت امام خود نماز می گذاریم.

انتهای پیام

کد N727487