عباسی در موافقت با کلیات لایحه بودجه 94:

لایحه بودجه 94 توجه جدی به زیرساخت های اقتصادی دارد

سیاسی

نماینده مردم گنبدکاووس با مثبت ارزیابی کردن کلیات لایحه بودجه 94، گفت: لایحه بودجه سال آینده کشور توجه جدی به زیرساخت های اقتصادی، بهداشت و درمان، اشتغالزایی و کاهش تورم در جهت اقتصاد مقاومتی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سلیمان عباسی نماینده مردم گنبد کاووس در موافقت با کلیات لایحه بودجه 94 اظهار داشت: در این لایحه به زیرساخت های اقتصادی، بهداشت و درمان، اشتغالزایی و کاهش تورم در جهت اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی و مناطق محروم توجه جدی شده است.

وی در ادامه افزود: این لایحه طوری تنظیم شده است که نیازی به اصلاح قوانین، اساسنامه و مقررات نباشد تا تخصیص اعتبارات با سرعت بیشتری انجام گیرد.

نماینده مردم گنبد کاووس با بیان اینکه در این لایحه 16 هزار میلیارد ریال برای احداث تاسیسات و لوله های گازرسانی روستاها و شهرها با اولویت مناطق سردسیر و نفت خیز در نظر گرفته شده است، افزود: همچنین 3 هزار میلیارد ریال نیز برای استانداردسازی سامانه های گرمایش مدارس با اولویت مدارس روستایی در لایحه تامین شده است.

عباسی گفت: تخصیص یک هزار و 200 میلیارد ریال برای طرح سرانه مدارس، اختصاص 300 میلیارد ریال برای کمک های فنی در طرح های نوین آبرسانی، اختصاص 10 میلیارد ریال برای کمک های فنی در جهت توسعه روش های نوین آبیاری از دیگر نکات مثبت لایحه بودجه 94 است.

عباسی با بیان اینکه در لایحه بودجه 94 توجه جدی به تقویت بنیه دفاعی کشور شده است، تصریح کرد: در همین راستا موافقت شده تا این بخش از محل درآمد حاصل از فروش فرآورده های مکشوفه به ازای کشف و هر لیتر مواد سوختی قاچاق مبلغ 2 هزار و 500 میلیارد ریال تا سقف 10 هزار میلیارد ریال درآمد داشته باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر این مقدار نیز در بودجه 94، 10 هزار میلیارد ریال برای تقویت بنیه دفاعی در نظر گرفته شده که البته انتظار می رفت این مبلغ بیش از این باشد.

نماینده مردم گنبد کاووس از اختصاص 6 هزار میلیارد ریال به عملیاتی کردن کنترل آلودگی زیست محیطی و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد در حفظ محیط زیست و احیای تالاب ها در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت: در این لایحه همچنین 4 هزار میلیارد ریال برای توسعه شبکه برق روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک در نظر گرفته شده است.

وی اختصاص 48 هزار میلیارد ریال برای استمرار طرح تحول سلامت را از دیگر نکات مثبت این لایحه خواند.