امیرعبداللهیان اعلام کرد

ادامه تلاش‌های وزارت خارجه برای آزادی دو مهندس ربوده شده در سوریه

ايران,حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه

خانواده‌های دو مهندس ربوده شده ایرانی در سوریه با معاون وزیر امور خارجه دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، روز شنبه 25 بهمن 93 با خانواده های دو مهندس ایرانی ربوده شده در سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، خانواده پژمان بویری و حسن حسنی با برشمردن خدماتی که این عزیزان در خدمت به مردم سوریه و در جهت پیشرفت و توسعه همکاریهای اقتصادی دو کشور ایران و سوریه ارائه داده اند، از وزارت امور خارجه کشورمان و نهادهای مسئول ذیربط خواستار اقدام عاجل و پیگیری جهت تعیین سرنوشت عزیزانشان شدند.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات سه ساله وزارت امور خارجه، سفارت کشورمان در دمشق و دیگر نهادهای ذیربط در جهت تلاش برای تعیین سرنوشت دو مهندس ایرانی و آزادی آنها و با یادآوری تأکیدات وزیر امور خارجه کشورمان برای پیگیری جدّی موضوع تعیین سرنوشت و آزادی فوری این عزیزان، اظهار داشت که در این خصوص کمیته ویژه‌ای جهت روشن‌سازی آخرین وضعیت و سرنوشت مهندسان ربوده شده در سوریه تشکیل شده است.

وی افزود: وزارت امورخارجه در تمام گفت‌وگوها با دولت سوریه و همچنین برخی کشورهای منطقه و مقامات سازمان ملل و نهادهای بین المللی ذیربط، موضوع سرنوشت مهندسان ایرانی را پیگیری می‌کند و به تلاشهای همه جانبه خود در این زمینه ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

کد N727334