تشدید کنترل مرزها در استرالیا برای مقابله با تهدیدات تروریستی

نخست‌وزیر استرالیا با اعلام برنامه کشورش برای تشدید کنترل مرزها برای مقابله با تهدیدات تروریستی هشدار داد: "استرالیا اجازه نمی‌دهد که افراد بد ما را ساده‌لوح فرض کنند".

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس استرالیا هفته گذشته یک حمله قریب‌الوقوع را خنثی کرد و دو فرد در این رابطه بازداشت شدند. بازداشت‌شدگان جزو افرادی بودند که طی سال‌های اخیر وارد استرالیا شدند.

در همین حال "تونی ابوت"، نخست‌وزیر استرالیا با صدور بیانیه‌ای گفت: کاملا واضح است که برای مدت‌ها، ما به کسانی که ممکن است تهدیدی برای کشور ما باشند، اهمیتی نداده و آنها را بی‌گناه فرض کردیم. زمانی که آنها در مرزهایمان بودند، ساکن کشورمان شدند، حق شهروندی گرفتند و حقوق رفاهی استفاده کردند، ما آنها را بی‌گناه فرض کردیم و حرف آنها را درست فرض کردیم.

در حمله هفته گذشته پلیس سیدنی، دو فرد با تابعیت عراقی و کویتی به اتهام تدارک برای همکاری با داعش بازداشت شدند و در سکونتگاه آنها یک پرچم داعش، یک فیلم ویدیویی و سلاح کشف شد و طبق گفته بازرسان آنها در سال 2009 و 2012 با مدارک جعلی وارد استرالیا شده و حق شهروندی گرفتند.

تونی ابوت در ادامه سخنانش گفت: ما کشوری آزاد و عادل هستیم اما این بدان معنا نیست که اجازه بدهیم افراد بد ما را هالو فرض کنند؛ کاری که آنها اکثرا انجام می‌دهند. ما این روند را متوقف می کنیم.

تونی ابوت توضیحی درباره طرح‌های خود ارائه نکرد اما گفت که فردا دوشنبه درباره مسائل امنیت ملی سخنرانی خواهد کرد. دولت استرالیا ماه سپتامبر سطح تهدید تروریستی را پس از حمله در سیدنی و بریسبین افزایش داد.

نخست‌وزیر استرالیا در پایان سخنانش گفت: من به شما اطمینان خاطر می‌دهم که به عنوان یک کشور، اجازه نمی‌دهیم که افراطیون آزادی‌مان را تباه کنند.

انتهای پیام

کد N727211