وزیر دفاع:

آهنگ رشد وزارت دفاع چند برابر شده است

وزير دفاع,حسين دهقان

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این‌که وزارت دفاع با وجود همه‌ی محدودیت‌ها گام‌های بزرگی را در مدت زمانی کوتاه و باکمترین هزینه برداشته است گفت: وزارت دفاع با نگاه بسیجی خود آهنگ حرکت و نرخ رشد خود را چند برابر کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین دهقان صبح امروز در سخنرانی خود در هشتمین همایش کمیته هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی با اظهار تشکر از ملت ایران برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن تاکید کرد: این حضور پیام دندان‌شکنی به دشمنان بود. این ملت هرگاه احساس کنند که منافع ملی و بنیان‌های انقلاب مطرح است فارغ از جنسیت ،مذهب و طایفه در صحنه حاضرند.

وی همچنین گفت:‌ امروز مردم منطقه با الگوگیری از مردم ایران با دشمنان خودمبارزه می‌کنند و همین الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران موجب دشمنی استکبار با نظام ایران شده است. اکنون امواج تفکر بسیجی در همه دنیا فراگیر شده و دامنه نفوذ استکبار را محدودتر کرده است.

وزیر دفاع در ادامه با بیان این‌که بسیج یک منظومه فکری و مکتب رفتاری است گفت: فرهنگ بسیجی مرز نمی‌شناسد و همه‌ی عرصه‌ها و طبقات را شامل می‌شود. فرد بسیجی دارای دو ویژگی اساسی است احساس رسالت انسانی بزرگ و صاحب بصیرت و آگاهی و به هنگام بودن است. بسیجی نسبت به سرنوشت نوع انسان دغدغه داشته و هر جا خلع است یا کمبودی باشد در صحنه حاضر می‌شود.

وی ادامه داد:البته به میزانی که تفکر بسیجی گسترش یابد به همان میزان خشم دشمنان نیز افزایش می‌یابد پس بسیج باید همواره در مسیر رشد خود گام‌های بلند‌تری بردارد هیچ کس نباید خود را خارج از دایره‌ی بسیج ببیند و باید با نگاهی فراگیر همه را برای انجام خدمت جذب کرد.

دهقان در ادامه تاکید کرد: مهمترین رکن در سازمان بسیج ، بسیج دانش آموزی است. و سرمایه گذاری در بسیج دانش آموزی هیچ ضرری نداشته و پیامدهای آن در فراتر ازجغرافیای ملی ما قابل رویت خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به نقش دانش آموزان و معلمان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس 36 هزار شهید تقدیم این انقلاب شده است. اکنون تعامل سازمان بسیج و آموزش و پرورش تضمین کننده امنیت ملی و پیشرفت کشور در قالب الگوی پیشرفته ایرانی اسلامی خواهد بود. ما اکنون وظیفه داریم دانش آموزان را هنوز شخصیت آنها شکل نگرفته را آموزش دهیم و آنها را برای انجام خدمت آماده کنیم.

انتهای پیام

کد N727082