وزیر خارجه اسرائیل: هر لحظه احتمال آغاز جنگ جدید علیه حماس وجود دارد

اسراييل

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به اینکه جنگ جدید علیه جنبش حماس فلسطین تنها به زمان بستگی دارد، گفت: اسرائیل باید به حمله موشکی حزب‌الله علیه نیروهای خود پاسخ می‌داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در سخنانی در همایش فرهنگی شهر «بئر السبع» گفت: جنگ جدید علیه حماس در غزه تنها به زمان بستگی دارد و تکرار این جنگ مساله‌ای نیست که هر کشوری آن را بپذیرد. تغییر اوضاع کنونی و تضمین آرامش و امنیت در اسرائیل ایجاد تغییری در میزان رعب و وحشت نسبت به دشمنان را می‌طلبد. اسرائیل" هر دو سال باید یک جنگ علیه طرف‌های دیگر راه بیندازد و در همین راستا، هر لحظه احتمال آغاز جنگ آتی علیه جنبش حماس وجود دارد.

وی اعلام کرد که انتقاد وی از عملکرد فرماندهی رژیم صهیونیستی طی جنگ «صخره سخت» در نوار غزه تنها متوجه موشه یعالون، وزیر جنگ این رژیم نیست بلکه وی از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز انتقاد می‌کند.

لیبرمن با تاکید بر شکست رژیم اشغالگر قدس در جریان نبرد "العصف الماکول" در غزه، تصریح کرد که یکی از نشانه‌های این شکست این بود که اسرائیلی‌ها بیش از 50 روز در پناهگاه‌ها به سر می‌بردند و حماس تا آخرین روز جنگ به شلیک موشک و تبادل آتش ادامه داد.

لیبرمن خاطرنشان کرد: اسرائیل باید پاسخ سختی را به حمله موشکی حزب‌الله می‌داد و واکنش شدید اردن به داعش را در پی اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی الگوی خود قرار می‌داد.

وی از احزاب سیاسی در داخل اسرائیل انتقاد کرد و گفت: ائتلاف این احزاب و ایجاد لیست مشترک برای ورود به انتخابات پارلمانی چهره واقعی آنها و هدف مشترکشان برای نابودی اسرائیل را فاش کرد.

لیبرمن اظهار داشت: مشکل اعراب اسرائیلی و تعامل آنها با دولت مساله‌ای واقعی است و رسیدن به حل و فصل منطقه‌ای فراگیری را می‌طلبد که مسائل جهان عرب و فلسطین و عرب‌های اسرائیلی را حل کند.

این درحالی است که جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: مقاومت فلسطین برای واکنش به هرگونه تجاوز دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه آمادگی دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک مقام بلند پایه جهاد اسلامی در واکنش به تهدیدات سران تل آویو مبنی بر حمله به نوار غزه گفت: این تهدیدات نشانگر مقاصد تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه است، دشمنی که همواره فلسطینیان را هدف حمله قرار می دهد.

"خضر حبیب" افزود: ما تهدیدات سران تل آویو را جدی تلقی می کنیم و بر این باوریم که این تهدیدات در شرایط کنونی در چارچوب رقابت های انتخاباتی سران جنایتکار جنگی اسرائیل قابل تفسیر است.

وی با بیان اینکه مقاومت فلسطین قادر به خنثی سازی هرگونه توطئه تجاوزگرانه علیه فلسطینیان است، خاطرنشان ساخت: رژیم اشغالگر قدس هرگز از جنایات خود علیه ملت فلسطین دست نخواهد کشید.

انتهای پیام

کد N726976