ندیمی در موافقت با کلیات بودجه 94:

توجه جدی بودجه 94 به رفع موانع تولید و محیط‌ زیست

سیاسی

نماینده مردم لاهیجان با اشاره به اعتبار 6 هزار میلیاردی رفع آلودگی‌های زیست محیطی و احیای تالاب‌ها گفت: در این لایحه توجه جدی به رفع موانع تولید و مشکلات زیست محیطی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوذر ندیمی، نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز مجلس در موافقت با کلیات لایحه بودجه 94، اظهار داشت: با توجه به ترکیب جدید کمیسیون تلفیق برای بررسی کلیات لایحه بودجه دخالت‌های شخصی که در گذشته وجود داشت، حذف شد.

وی در ادامه با تاکید بر توجه بودجه به روستاها، افزود: در لایحه بودجه نیز اعتبارات در نظر گرفته شده برای راه روستایی 1.5 برابر شده است. همچنین برای گازرسانی به روستاها حدود چهار هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که اعتبار بسیاری مناسبی است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در لایحه بودجه توجه بسیار جدی و اعتبار بسیاری مناسبی برای بنیه دفاعی کشور تخصیص پیدا کرده، ادامه داد: ما همچنین در لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق حدود 53 میلیارد تومان برای تجهیزات جانبی مدارس و همچنین امور تربیتی در آموزش و پرورش در نظر گرفته‌ایم.

ندیمی همچنین درباره موضوع هدفمندی و پرداخت یارانه به خانوارهایی که تا 2.5 میلیون تومان درآمد دارند، گفت: انتقادات نمایندگان در این زمینه را قبول داریم و آنها می‌توانند پیشنهادات خود را  بیان کنند.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه 94 به رفع موانع تولید توجه جدی شده و در این زمینه 10 هزار میلیارد اوراق مشارکت برای پرداخت مطالبات در نظر گرفته‌ایم، افزود: در لایحه بودجه 94 برای احیای تالاب‌ها و کنترل آلودگی‌ها 6000 میلیارد در نظر گرفته شده است.