هشدار پارلمان روسیه نسبت به خطرات علیه صلح پایدار در اروپا

پارلمان روسیه در نامه‌ای به شورای اروپا، پارلمان اروپا و نهادهای دیگر عنوان کرد که روسیه آماده بسیج تمام نیروهایش برای دفاع از ثبات در اروپاست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از نشریه نیوزویک، در این نامه احساسی که به امضای "سرگئی ناریشکین"، رئیس دومای روسیه رسید، نسبت به تجزیه اروپا هشدار داده شده و آورده است که ادامه تحریم‌ها، بحران در اوکراین و حملاتی نظیر حمله ماه ژانویه در پاریس احتمال زندگی مسالمت آمیز 800 میلیون اروپایی را به خطر می‌اندازد. این نامه تاکید کرد که اعضای پارلمان اروپا باید این بحران‌ها را متوقف کرده و از ترسیم دوباره تصاویر جنگ جهانی دوم و جنگ سرد امتناع کنند.

در این نامه آمده است: ما اجازه نمی‌دهیم که وارثان ایدئولوژی مجرمانه (نازیسم) بذر اختلاف و بیگانگی را در خانواده ملل اروپایی بیفشانند. چنین شکافی پیشتر یکباردر تاریخ مشترک ما وجود داشت و به مرگ، فلاکت، درد و رنج، تخریب شدن آینده اروپا، گرسنگی و ویرانی انجامید.

در ادامه آن آمده است: مسئولیت عظیم آینده این قاره، ما را به این هدایت می‌کند که تمام نیروها و ابزارمان را به کار بگیریم. پس از اکنون به بعد اروپا قاره‌ای با ثبات و سعادتمند باقی خواهد ماند. ما از شما می‌خواهیم که بدانید جهان در چه شرایطی قرار گرفته است.

نامه مذکور خطاب به پارلمان تمام کشورهای اروپایی، پارلمان اروپا، مجمع پارلمانی سازمان همکاری و امنیت اروپا و شورای اروپاست. این نامه از سوی سفارت روسیه در سوئد برای تمام نهادها از جمله سیاستمداران سوئدی ارسال شد؛ با این حال سخنگوی پارلمان اروپا و شورای اروپا از وجود این نامه ابراز بی‌اطلاعی کرد. بسیاری از سیاستمداران سوئدی از لحن تهدیدآمیز نامه خشمگین شدند و برخی از آنها گفتند که این نامه تهدید علنی به جنگ است.

انتهای پیام

کد N726685