در گفت‌وگو با ایسنا

رکن‌آبادی: گفت‌وگوهای حزب‌الله و المستقبل لبنان در شرایط فعلی ضروری است

لبنان

رکن آبادی : گفت و گوهای حزب‌الله و المستقبل لبنان در شرایط فعلی ضروری است

سفیر پیشین ایران در لبنان گفت: با توجه به روند گفت‌وگوها بین احزاب و جریان‌های مختلف لبنان می‌توان امیدوار بود که این کشور به سمت وحدت و تفاهم پیش برود.

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر پیشین ایران در لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مذاکرات حزب‌الله با جریان المستقبل خاطرنشان کرد:‌ گفت‌وگوهایی در میان جریان‌های مختلف لبنان و در راس آنها حزب‌الله و المستقبل آغاز شده است.

وی ادامه داد: مهمترین امری که در گفت‌وگوهای فعلی میان احزاب لبنان مطرح است بحث ضروری وحدت برای رویایی با خطر تروریسم و گروههای تکفیری است که خطرای جدی را برای ملت‌های منطقه و جهان فراهم کرده است.

این کارشناس مسائل کشورهای عربی با بیان این که با توجه به حساسیت جایگاه لبنان در منطقه لزوم گفت‌وگو میان تمام جریان‌های سیاسی احساس می‌شد، گفت: با توجه به وجود جریان‌های تروریستی در منطقه این وحدت در بین جریان‌های سیاسی ضروری دیده می‌شد و به همین دلیل هم مهمترین موضوعی که در دستور کار گروه‌های لبنانی قرار دارد توافق و وحدت برای رویارویی با تروریست‌ها است و این موضوع می‌تواند برای سایر موضوعاتی که لازم است در لبنان مورد توافق قرار گیرد راه را باز کند.

وی خاطرنشان کرد:‌ مسائلی مانند انتخابات پارلمان، نقش دولت و انتخابات رئیس‌جمهوری همگی از جمله مواردی هستند که زمینه ساز اختلافات در میان گروههای لبنانی شده‌اند و افزایش همبستگی و وحدت تصمیم‌گیری در مورد مسائلی که در بین جریان‌های سیاسی لبنان مورد اختلاف است را راحت‌تر می‌سازد.

رکن‌آبادی در رابطه با مذاکرات حزب‌الله لبنان با جریان المستقبل این کشور گفت: با توجه به بیانیه‌ها و مطالبی که تا امروز مطرح شده است به نظر می‌رسد این گفت‌وگوها از روند خوب و مثبتی برخوردار است و امیدواریم با نزدیک شدن دیدگاهها این تفاهم‌ها در خصوص مسائل اساسی کشور هم صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N726549