استعفای فرماندار دموکرات آمریکایی پس از رسوایی

فرماندار ایالت اورگان آمریکا به دنبال مناقشه بر سر سوء استفاده از جایگاهش به نفع نامزد خود از مقامش استعفا کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسیا، جان کیتزهابر، فرماندار ایالت اورگان آمریکا در پی رسوایی مالی نامزدش اعلام کرد که طی چند روز آینده از مقام خود استعفا می‌دهد. این اتفاق پس از آن افتاد که نامزد این فرماندار آمریکایی متهم شد که از جایگاه خود به عنوان بانوی اول غیر رسمی در ایالت به نفع فعالیت‌های تجاری‌اش سوءاستفاده کرده است.

کیتزهابر 67 ساله در بیانیه‌ای گفت: این در ذات من نیست که از شغل خود کنار بروم بلکه من در پی ایستادگی در قبال آرمانم و جنگیدن برای آن هستم. به همین دلیل از همه کسانی که اعتماد، زمان، انرژی و منابع خود را صرف کردند تا من را برای دور چهارم در سال گذشته میلادی به عنوان فرماندار انتخاب کنند و در سه دهه گذشته از من حمایت کردند، عذرخواهی می‌کنم.

اکتبر گذشته رسانه‌های محلی گزارش دادند، سیلویا هایس، نامزد کیتزهابر که مدیریت یک شرکت مشاوره درباره انرژی سبز را برعهده دارد، همچنان که نقشی فعال در فرمانداری ایفا می‌کند، از موقعیت خود سوء استفاده کرده است.

کیتزهابر و کارکنان وی متهم شدند به اینکه برای هایس کارکردهای موردی را در مدیریت فرمانداری ایجاد کرده و پس از این مناقشه رهبران دموکرات مجلس قانونگذاری ایالت اورگان اعلام کردند که فرماندار این ایالت باید کناره گیری کند.

کیتزهابر که خود یک دموکرات است، اظهار کرد: اطمینان دارم که هیچ قانونی را نشکسته‌ام و هیچ اقدام ناشایست و متقلبانه‌ای انجام نداده‌ام. من همواره تلاش می‌کردم تا کار درستی انجام دهم و اکنون از نظر من کار درست این است که استعفا دهم.

با این حال این فرماندار آمریکایی از روندی که موجب شد او هیچ گزینه‌ای به جز استعفا نداشته باشد، انتقاد کرد. استعفای کیتزهابر از روز چهارشنبه آینده اجرا می‌شود.

انتهای پیام

کد N726107