وزیر اطلاعات خبر داد

انهدام شماری از عناصر یک گروه تروریستی در سیستان‌وبلوچستان

وزارت اطلاعات,تروريست,وزير اطلاعات

وزیر اطلاعات از انهدام و دستگیری شماری از عناصر یک گروه تروریستی در منطقه سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت‌الاسلام و المسلمین محمود علوی گفت: در عملیات پیچیده سربازان گمنام امام زمان (عج) با همکاری و اقدام مشترک قرارگاه سپاه پاسداران و نیروی انتظامی در 16 و 22 بهمن چند مقر یک گروه تروریستی منهدم و شماری از تروریست‌ها بازداشت شدند.

وی افزود: در این عملیات مقادیر بسیار زیادی سلاح سرد و گرم اعم از تفنگ یا کلت و فشنگ‌های مربوط و مجموعه‌های بسیار فراوان بمب‌های دست‌ساز که برای انفجار در نقاط پرجمعیت آماده شده بود کشف شد.

وی میزان مواد منفجره کشف شده را بیش از 350 کیلوگرم اعلام و اظهار کرد: در صورتی که این مواد منفجره کشف نمی‌شد امکان اقدام تروریستی برای این گروه فراهم می‌شد و می‌توانستند آسیب فراوانی به شهروندان و مردم عزیز بزنند که به یاری خدا، عنایات امام زمان (عج) و همکاری مردم عزیز در منطقه بلوچستان، این مجموعه تروریستی شناسایی و منهدم شد.

وزیر اطلاعات با قدردانی از مردم بلوچ در مناطق سراوان، راسک و سرباز تصریح کرد: جنایتکاران تروریست بدانند اکنون فقط نیروهای نظامی و امنیتی نظام در مقابل‌شان نیستند، بلکه اکنون مردم سیستان و بلوچستان اعم از سنی و شیعه در مقابل‌شان قرار دارند.

وی افزود: متأسفانه هدف این جنایتکاران فقط افراد شیعه نبودند بلکه اهل سنت را نیز به علت همراه نشدن با آنان و همراهی کردن با نظام مقدس جمهوری اسلامی هدف قرار داده‌اند و به همین علت مردم سیستان و بلوچستان اعم از سنی و شیعه در مقابل آنان قرار دارند.

وی گفت:‌ برای جنایتکاران تروریست، شیعه و سنی تفاوتی نمی‌کند؛ همچنان که برای همتایان داعشی آنان تفاوتی ندارد و علمای شیعه و سنی را با گلوله‌های خود هدف قرار می‌دهند.

علوی افزود: در سیستان و بلوچستان هم جنایتکاران هدف‌شان فقط شیعیان نبودند بلکه عزیزانی از اهل سنت را نیز به شهادت رساندند و اکنون همکاری مردم بلوچستان به‌ویژه اهل سنت در کشف این مجموعه به علت نفرت خاص مردم از این حرکات تروریستی است.

وی گفت: مردم این منطقه علاوه بر اینکه تروریست‌ها را قاتل عزیزان خود می‌دانند، آنان را مانعی برای رشد و توسعه این منطقه تلقی و تأثیرآن‌ها را در محرومیت این منطقه به‌خوبی ارزیابی می‌کنند.

وی افزود: به همین علت مردم منطقه از تروریست‌ها نفرت دارند و با نیروهای امنیتی همکاری کاملی می‌کنند که در این عملیات نیز نقش قابل تقدیری داشتند.

وزیر اطلاعات گفت : مردم ما می‌دانند گرچه این جنایات تروریستی در مرزها روی می‌دهد، اما عناصر فرامرزی از تروریست‌ها حمایت، و تروریست‌ها برای آنان مزدوری می‌کنند.

وی افزود: انتظاری که از کشورهای همسایه اعم از حکومت، دولت و دستگاه‌های اطلاعاتی آن‌ها داریم این است که برای مقابله با گروه‌های تروریستی همکاری کنند و عناصر جنایتکار را که در خاکشان استقرار یافته‌اند و مرتکب جنایت می‌شوند، مهار با آنان برخورد کنند؛ زیرا اگر یک نقطه ناامن شود ناامنی به دیگر نقاط نیز سرایت می‌کند.

وی ادامه داد: همان‌طور که جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنصری از عناصر مرتبط با کشورهای همسایه اجازه اقدام علیه امنیت همسایگان را نمی‌دهد این حق را برای خود قائل است که انتظار داشته باشد کشورهای همسایه نیز در اقدام متقابل به عناصر تروریست و جنایتکار اجازه برهم زدن امنیت ایران را ندهند.

وزیر اطلاعات در پایان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و استاندار استان سیستان و بلوچستان و دستگاه‌های قضایی این استان و نیز از بزرگان و ریش‌سفیدان منطقه بابت همکاری در انهدام چند مقر گروهک تروریستی در جنوب شرق کشور قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N726068