سرلشکر جعفری: توجه به بخش خصوصی از اولویت‌های سپاه در عرصه‌ سازندگی است

محمدعلی عزیز جعفری,بخش خصوصی,سپاه پاسداران

فرمانده سپاه طی بازدید از پروژه آزادراه «حرم تا حرم» گفت: جنبه‌های ارزشی انقلاب اسلامی از دلایل اصلی ورود سپاه به عرصه سازندگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب، سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی بازدید از پروژه آزاد راه «حرم تا حرم» در جمع مدیران و کارکنان این پروژه ضمن قدردانی از خدمات صورت‌گرفته اظهار داشت: رعایت کیفیت و توجه به معنویت از شاخص‌های اصلی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در اجرای پروژه‌ها است و در واقع جنبه‌های ارزشی انقلاب اسلامی از دلایل اصلی ورود سپاه به عرصه سازندگی بوده است.

سرلشکر جعفری گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به اعتراف همگان توانسته است در حین کار، ارزش‌های دینی و انقلابی را به پیمانکاران، کارگران و تأمین‌کنندگان کالا منتقل نماید.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: پاسداری از ارزش‌های دینی و ملّی و خدامحوری باید در همه حال در کارهای سازندگی رعایت شود.

سرلشکر جعفری با اشاره به پروژه معنوی آزادراه «حرم تا حرم» بیان داشت: یقیناً انگیزه معنوی و عشق به اهل بیت(ع) یکی از شاخص‌ها و انگیزه‌های دست‌اندرکاران قرارگاه در اجرای این پروژه بوده است.

وی همچنین با اشاره به برخی جریان سازی‌ها نسبت به فعالیت‌های سازندگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اظهار داشت: زیر ساخت‌های لازم برای حضور بیشتر شرکت های خصوصی در عرصه سازندگی کشور فراهم شده است و سپاه نیز توجه به بخش خصوصی را از اولویت های خود می داند.

گفتنی است پروژه آزادراه «حرم تا حرم» (قم- تهران- مشهد) به طول تقریبی ۹۷۰ کیلومتر به منظور اتصال شرق کشور به شبکه آزاد راهی جنوب شرق و غرب طراحی شده است و نقش بسزایی در اتصال مراکز مهم شرق کشور به خصوص مشهد مقدس به مرکز کشور داشته و تسهیل‌کننده حرکت زائران حرم مطهر رضوی و حرم مطهر حضرت معصومه(س) خواهد بود.

این آزادراه ارتباط مراکز اقتصادی در مسیر را برقرار نموده و با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و وزارت راه و شهرسازی مسیر ترانزیت غرب به شرق را ایجاد می‌نماید. این مسیر به قطعات مختلف شامل قم- گرمسار، گرمسار- سمنان، سمنان- سبزوار، سبزوار- نیشابور و نیشابور- مشهد تقسیم‌بندی و به ترتیب اجرا می‌شوند. قطعه قم-گرمسار به طول ۱۵۲ کیلومتر اولین قطعه از این طرح عظیم است که آماده بهره‌برداری گردیده است.

 

23503

کد N726012