فرهنگی بازنشسته مغازه خود را وقف ایتام کرد

وقف,سازمان اوقاف

یک فرهنگی بازنشسته آموزش و پرورش، یک باب مغازه تجاری خود را در شهرستان تربت حیدریه وقف ایتام کرد.

یک فرهنگی بازنشسته آموزش و پرورش، یک باب مغازه تجاری خود را در شهرستان تربت حیدریه وقف ایتام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی همزمان با ایام الله دهه فجر، واقف نیک اندیش که بازنشسته آموزش و پرورش بود و خواست نامی از وی ذکر نشود، یک باب مغازه تجاری خود در شهرستان تربت حیدریه را وقف ایتام کرد.

ارزش وقف مذکور 400 میلیون ریال برآورد شده است که با نیت صرف هزینه‌های ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) وقف شده است.

2500 مترمربع زمین کشاورزی در سرایان وقف کمک به مدارس شد

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه سرایان از ثبت وقفی جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: 2500 مترمربع زمین کشاورزی وقف کمک به مدارس شد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی، حاجتی برون، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه سرایان، از ثبت یک وقف جدید به ارزش 300 میلیون ریال در سرایان خبر داد و گفت: این موقوفه در روستای بسطاق قرار دارد.

حاجتی این وقف را شامل یک ساعت آب و 2500 متر مربع زمین کشاورزی با نیت روضه خوانی، هزینه‌های هیات، مسجد جامع و کمک به مدارس روستای بسطاق توسط واقف خیراندیش، غلامحسین جهانی به نیابت از فرزند خود مرحوم محمد جهانی بیان کرد.

وی با اشاره به این‌که «امروز جامعه نیازمند ثبت وقف‌های جدید است» گفت: واقفان خیراندیش باید در ایجاد وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه توجه کرده و مسائل روز جامعه را در ایجاد وقف‌های جدید در نظر بگیرند.

انتهای پیام

کد N725897