سرلشکر جعفری مطرح کرد

توجه به بخش خصوصی از اولویت‌های سپاه در عرصه‌ی سازندگی

سردار محمدعلي جعفري

فرمانده کل سپاه با تاکید بر کار و فعالیت بیشتر در توسعه و سازندگی کشور گفت: زیرساخت‌های لازم برای حضور شرکت‌های خصوصی در عرصه‌ی سازندگی کشور فراهم شده است و سپاه توجه به بخش خصوصی را از اولویت‌های خود می‌داند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی بازدید از پروژه آزاد راه "حرم تا حرم" در جمع مدیران و کارکنان این پروژه ضمن قدردانی از خدمات صورت‌گرفته اظهار داشت: رعایت کیفیت و توجه به معنویت از شاخص‌های اصلی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در اجرای پروژه‌ها است؛ و در واقع جنبه‌های ارزشی انقلاب اسلامی از دلایل اصلی ورود سپاه به عرصه سازندگی بوده است.

سرلشکر جعفری گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به اعتراف همگان توانسته است در حین کار، ارزش‌های دینی و انقلابی را به پیمانکاران، کارگران و تأمین‌کنندگان کالا منتقل نماید.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: پاسداری از ارزش‌های دینی و ملّی و خدامحوری باید در همه حال در کارهای سازندگی رعایت شود.

سرلشکر جعفری با اشاره به پروژه معنوی آزادراه "حرم‌تاحرم" بیان داشت: یقیناً انگیزه معنوی و عشق به اهل بیت(ع) یکی از شاخص‌ها و انگیزه‌های دست‌اندرکاران قرارگاه در اجرای این پروژه بوده است.

وی همچنین با اشاره به برخی جریان سازی‌ها نسبت به فعالیت‌های سازندگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم برای حضور بیشتر شرکت های خصوصی در عرصه سازندگی کشور فراهم شده است و سپاه نیز توجه به بخش خصوصی را از اولویت های خود می داند.

گفتنی است پروژه آزادراه "حرم‌تاحرم" (قم- تهران- مشهد) به طول تقریبی 970 کیلومتر به منظور اتصال شرق کشور به شبکه آزاد راهی جنوب شرق و غرب طراحی شده است و نقش بسزایی در اتصال مراکز مهم شرق کشور به خصوص مشهد مقدس به مرکز کشور داشته و تسهیل‌کننده حرکت زائران حرم مطهر رضوی و حرم مطهر حضرت معصومه(س) خواهد بود.

این آزادراه ارتباط مراکز اقتصادی در مسیر را برقرار نموده و با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و وزارت راه و شهرسازی مسیر ترانزیت غرب به شرق را ایجاد می‌نماید. این مسیر به قطعات مختلف شامل قم- گرمسار، گرمسار- سمنان، سمنان- سبزوار، سبزوار- نیشابور و نیشابور- مشهد تقسیم‌بندی و به ترتیب اجرا می‌شوند. قطعه قم-گرمسار به طول 152 کیلومتر اولین قطعه از این طرح عظیم است که آماده بهره‌برداری گردیده است.

انتهای پیام

کد N725728