وزیر کار خبر داد:

85 درصد داروهای کشور تحت پوشش بیمه هستند

دولت

به دلیل اینکه هزینهٔ درآمد سازمان تامین اجتماعی در دست خودمان است، طرحی داریم تا در آیندهٔ نزدیک کسانی که به بیمارستان های تامین اجتماعی مراجعه می کنند، هیچ هزینه ای پرداخت نکنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سالانه 11 هزار میلیارد تومان دارو در کشور مصرف می شود که 85 درصد دارو ها تحت پوشش بیمه هستند.

به گزارش ایلنا٬ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی علی ربیعی با اشاره به اینکه در کشور سالانه 11 هزار میلیارد تومان دارو مصرف می شود، گفت: 85 درصد عمده داروها و 90 تا 95 درصد داروهای بیماران خاص نیز تحت پوشش بیمه قرار دارند که براین اساس سهم داروهای خاص از رقم ذکر شده معادل 2 هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم 2500 قلم داروی جدید تحت پوشش بیمه قرار گرفته که 30 قلم آن مربوط به داروی بیماران خاص است که دو هفته پیش 11 قلم از این تعداد تحت پوشش قرار گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ما باید به سمت پیشگیری و غربالگری حرکت کنیم و در تلاش هستیم که برخی از آزمایشات غربالگری تحت پوشش بیمه قرار دهیم، البته باید توجه داشت که ما در این یک سال اخیر تمام هدفمان را روی طرح تحول گذاشتیم تا این طرح موفق شود.

ربیعی تصریح کرد: به دلیل اینکه هزینهٔ درآمد سازمان تامین اجتماعی در دست خودمان است، طرحی داریم تا در آیندهٔ نزدیک کسانی که به بیمارستان های تامین اجتماعی مراجعه می کنند، هیچ هزینه ای پرداخت نکنند.

کد N725437