عمر البشیر: به زنان "دارفور" تجاوز نشده است

دیده بان حقوق بشر می گوید به بیش از 200 زن توسط نیروهای ارتش سودان در حمله به شمال دارفور تجاوز شده است.

عمر البشیر: به زنان "دارفور" تجاوز نشده استدیده بان حقوق بشر می گوید به بیش از 200 زن توسط نیروهای ارتش سودان در حمله به شمال دارفور تجاوز شده است.

 

 

 
به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، بر اساس گزارش این سازمان،این حمله سی اکتبر سال گذشته میلادی و طی 36 ساعت صورت گرفته است. عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان در اینباره به خبرنگار یورونیوز می گوید: «در واقع این یک گزارش نیست ولی خبر رادیویی است با نام ديبانغا، که با ما دشمنی دارد. مخالفان آن را راه انداخته اند و از سوی اسرائیل تامین مالی می شود. متاسفانه سازمان ملل متحد به این خبر واکنش نشان داد و گروهی محققان را به این روستا که تبیت نام دارد فرستاد. این گروه اتهامات را بررسی می کند و اطمینان می یابد که اطلاعات نادرست است و سپس بازمی گردد. آنها گزارشی می نویسند و تائید می کنند که این اطلاعات غلط است و هرگز تجاوزی در کار نیست.»

سازمان ملل متحد اعلام کرده که از تحقیق کامل بازرسان ممانعت به عمل آمده و تجاوز به زنان به عنوان سلاحی در جنگ در دارفور بوده است. رئیس جمهوری سودان از سوی دادگاه کیفری بین المللی به اتهام جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت در دارفور تحت پیگرد قضایی قرار دارد.

 

49261

کد N725258