خالد عماره: مانعی برای بازگشت گردشگران ایرانی به مصر نداریم

ايران,مصر

رییس دفتر حافظ منافع مصر در تهران ، ایران را کشوری بسیار مهم در منطقه توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خالد عماره با تاکید بر اینکه ایران کشوری بسیار مهم در منطقه به شمار می‌رود، ادامه داد: اما نباید این نقش به ضرر امنیت ملی کشورهای عربی یا منافع مصر باشد.

وی افزود که هر آنچه بر امنیت ملی مصر اثر بگذارد، قاهره فورا برای مقابله با آن گام برخواهد داشت.

عماره درخصوص روابط سیاسی مصر و تهران نیز گفت که روابط تاریخی بین این دو کشور به سال‌ها قبل باز می‌گردد و در مسیرهای مختلف سیاسی و اقتصادی حرکت می‌کند.

بنابر گزارش روزنامه الیوم السابع، وی هم‌چنین با اشاره به اینکه هنوز از تهران برای حضور در کنفرانس اقتصادی مارس که قرار است اواسط مارس در شرم الشیخ برگزار شود، دعوت نشده است، به حجم مبادلات تجاری میان مصر و ایران اشاره کرد و اظهار داشت که حجم مبادلات دو کشور به نزدیک به 500 میلیون دلار می‌رسد که در صورت لغو تحریم‌ها انتظار می‌رود حجم مبادلات افزایش یابد.

عماره درخصوص احتمال از سرگیری روند گردشگری میان دو کشور بیان کرد که این شرکت‌های گردشگری ایرانی بودند که شرط‌های قراردادهای امضاء شده دراین خصوص میان دو کشور را اجرایی نکردند. ما مانعی برای بازگشت گردشگران ایرانی به مصر به شرط پایبندی شرکت‌های ایرانی به مفاد توافقات امضاء شده با همتایان مصری‌شان، نداریم

انتهای پیام

کد N725253