عمار الحکیم: عراقی‌ها می‌توانند داعش را شکست دهند

عراق

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق ضمن تاکید بر لزوم وحدت عراقی‌ها در مقابله با تروریسم تصریح کرد: عراقی‌ها قادرند داعش را شکست دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، عمار الحکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در بازدید از نیروهای داوطلب مردمی، قبایل و کردهای پیشمرگ‌ در شهرک پزشکی بغداد که در جنگ با داعش زخمی شده بودند، بر لزوم وحدت عراقی‌ها برای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

وی در این دیدار از دولت و طرف‌های ذی‌ربط خواست تا خدمات بیشتری را به مجروحان اختصاص بدهند.

الحکیم روحیه بالای مجروحان عراقی را ستود و تاکید کرد: وجود مجروحان در استان‌های مختلف عراق از جمله الانبار، نجف، نینوا، بصره و صلاح‌الدین نشان‌دهنده یکپارچگی عراقی‌ها علیه تروریسم و تاکید بر این مساله است که نیروهای عراقی قادرند با وحدت و اراده خود داعش را شکست بدهند.

لقمان الفیلی، سفیر عراق در آمریکا نیز اعلام کرد: نیروهای عراقی سال‌جاری میلادی تمامی شهرهای تحت اشغال داعش را پس خواهند گرفت و من اطمینان دارم که امسال، سالی سرنوشت‌ساز خواهد بود.

وی گفت: ما نمی‌توانیم بیش از این با داعش به صورت سهل‌انگارانه برخورد کنیم؛ چراکه تندروها هر روز جنایت‌های وحشیانه‌ای را علیه عراقی‌ها مرتکب می شوند.

الحکیم خاطرنشان کرد: راندن تروریست‌ها از پناهگاه‌های خود در عراق زمان زیادی به طول می‌انجامد. ما پیروزی‌های زیادی به دست می‌آوریم و دیگر داعش را تهدیدی علیه عراق نمی‌دانیم.

انتهای پیام

کد N725128