واکنش اوباما به قتل سه جوان مسلمان

قتل سه دانشجوی مسلمان, واکنش اوباما

پنج روز بعد از کشته شدن سه جوان مسلمان در ایالت کارولینای آمریکا،رئیس جمهور آمریکا در واکنشی دیرهنگام به محکوم کردن ماجرا اکتفا کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه ، اوباما روز جمعه و در نخستین واکنش به کشته شدن سه دانشجوی مسلمان در جنوب شرقی این کشور، آن را جنایتی وحشیانه و هولناک توصیف کرد.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز روز جمعه سه مسلمانی را که در کارولینای شمالی در آمریکا کشته شدند ستود و اعلام کرد مشاهده حضور هزاران نفر از مردم در تشییع جنازه آنها بسیار متاثر کننده بود.  

پنج روز پیش، یک مرد چهل و پنج ساله آمریکایی، ضیا شادی برکات، بیست و سه ساله دانشجوی رشته دندانپزشکی، همسرش یُسر محمد ابوصالحه، بیست و یک ساله و خواهر همسرش، رزان محمد، نوزده ساله را در برابر خانه شان هدف قرار داد و کشت.

هزاران مسلمان در مراسم تشییع پیکر این سه جوان در ایالت کارولینای شمالی، ضمن انتقاد از سکوت معنادار رسانه ها و مسئولان، تنفر مذهبی رو به رشد را عامل این کشتار دانستند.

تنفری که با آتش سوزی یک مرکز اسلامی در تگزاس و ممانعت از ساخت مسجد در کبک کانادا، گسترش یافته است. غربی ها با ساختن داعش در غرب آسیا، شمایلی غیر انسانی از اسلام ساخته اند و در اروپا و آمریکا، مسلمانان را هدف قرار می دهند.
کد N724707