وزیر دادگستری:

مناطق آزاد دچار بی‌برنامگی یا فساد اقتصادی شده‌اند

دولت

خودمحوری و نادیده گرفتن دیگران برای مدیریت کشور خطرناک است/با وجود همه فشارها و تحریم‌ها، ملت ایران هرگز عزت خود را فدا نکرده است.

وزیر دادگستری با اشاره به نقش مناطق آزاد در توسعه كشور گفت:‌ متاسفانه مناطق آزاد دچار بی‌برنامگی یا فساد اقتصادی شده‌اند.

به گزارش حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی امروز در آیین نماز جمعه جزیره قشم گفت: مسیر توسعه کشور با حل مشکلات اقتصادی هموار می‌شود و این مشکلات نیز با شعار حل نخواهد شد، بلکه برنامه ریزی، پیگیری، دقت در امور و به ویژه مبارزه با فساد، برای حل این مشکلات ضروری است.

وی یکی از راه های توسعه کشور را تاسیس مناطق آزاد دانست و گفت: قرار بود این مناطق با جذب سرمایه گذاری به توسعه کشور شتاب ببخشند، اما متاسفانه این مناطق دچار بی‌برنامگی یا دچار فساد اقتصادی شده‌اند.

وزیر دادگستری با اشاره به این که چند نفر از وزرای کابینه، در شورای عالی مناطق کشور عضویت دارند، تصریح کرد: ما انتقادات جدی بر روند اداره مناطق آزاد کشور داریم و از مسوولان ذیربط می‌خواهیم برای اصلاح امور این مناطق اقدام کنند.

پورمحمدی امکانات و ظرفیت‌های مناطق آزاد را برای اجرای برنامه‌های توسعه بسیار مناسب و مساعد خواند و گفت: بیاییم اراده کنیم و با نگاه ارزشی و حفظ هویت اسلامی، تصمیم لازم را بگیریم و در همه حال از نقش مردم، جوانان و نخبگان در اجرای کارهای بزرگ در این مناطق غافل نشویم.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح پیشرفت‌های ایران در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و تصریح کرد:با وجود همه فشارها و تحریم‌ها، ملت ایران هرگز عزت خود را فدا نکرده است.

وی یادآور شد:در این دوران دولت‌های مختلف آمدند و جنگ و انواع بحران‌ها را به خوبی اداره کردند و دولت یازدهم نیز با اتکا به ظرفیت های عظیم ملت، در اوج تحریم و فشار توانست تورم را از 42 درصد به 16درصد کاهش دهد.

وی کاهش قیمت و حجم صادرات نفت را عاملی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور خواند و گفت: دشمن بداند که با این گونه اقدامات و تشدید تحریم‌ها نمی‌تواند خللی در عزم ملت ایران ایجاد کند و نتیجه اقدامات آنها نیز اتکای دولت به منابع داخلی و توجه بیش از پیش دولتمردان، به متخصصین داخلی خواهد بود.

وزیر دادگستری خودمحوری و نادیده گرفتن دیگران را برای مدیریت کشور خطرناک خواند و گفت: ما در کنار مردم و با اتکا به مردم می‌توانیم از حقوق این ملت دفاع کنیم و باید از هرگونه اقدام که منجر به چند پارگی و تضعیف قدرت مردم می شود، پرهیز کنیم.

پورمحمدی همچنین با توصیف تاثیرات انقلاب اسلامی در جهان اسلام، این انقلاب را پرچم دار و راهنمای همه کسانی در دنیا دانست که از فضای استکباری رنج می برند.

به گفته وی جایگاه و اقتدار ایران اسلامی در دنیا باعث شده تا دشمنان برای تضعیف آن، عده‌ای جاهل را به نام اسلام بر علیه اسلام تحریک بکنند و این افراد امروز با آدم کشی و کودک کشی با حقیقت اسلام می جنگند.

وزیر دادگستری در ادامه سفر سه روزه خود به استان هرمزگان،روز جمعه برای دیدار با مردم و مسوولان شهرستان قشم به این جزیره سفر کرده است.

کد N724388