یونان: برای توافق با اتحادیه اروپا هرآنچه که بتوانیم انجام می‌دهیم

یونان اعلام کرد که با هرگونه تلاشی برای دستیابی به توافق با شرکای خود در منطقه یورو بر سر مسائل اقتصای و وام‌ها، همکاری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، گابریل ساکلاریدیس، سخنگوی دولت یونان به شبکه اسکای تی‌وی گفت: ما هر آنچه که بتوانیم انجام می‌دهیم تا روز دوشنبه توافقی حاصل شود.

وی افزود: اگر تا دوشنبه ما به توافقی دست پیدا نکنیم، اعتقاد داریم که همواره زمان برای چنین توافقی وجود دارد بنابراین مشکلی به وجود نخواهد آمد.

این در حالی است که روز پنجشنبه آتن موافقت کرد تا با طلبکاران خود درباره وام‌های بین‌المللی خود مذاکره کند.

آلکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان که روز پنجشنبه برای نخستین‌بار در نشست اتحادیه اروپا شرکت کرد، با رئیس هیات وزرای دارایی منطقه یوور توافق کرد تا مقامات یونان با نمایندگان کمیسیون اروپا، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین‌المللی پول دیدار کنند.

ساکلاریدیس خاطرنشان کرد: هدف تیم مذاکره‌کننده یونان این است که در مسائل فنی یک طرح پیشنهادی را نهایی کرده و این طرح ظهر روز دوشنبه در گروه کاری یورو مطرح شده و در بعد ظهر همان روز نیز به منظور یافتن راه‌حلی نزد گروه اصلی یورو فرستاده شود.

وی همچنین گفت: امروز (جمعه) بحث بر سر مسائل فنی انجام شده اما آتن مخالف اجرای اصلاحاتی است که باعث تشدید ریاضت اقتصادی و تضعیف بافت اجتماعی در یونان شود.

انتهای پیام

کد N724334